Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Boğanın boynuzundan inanılmaz

Boğa koşusunun yapıldığı 'daki San Fermin Festivali'nde bugün inanılmaz bir a tanıklık edildi. Boğanın darbesiyle yere düşen şahsın boğazını boğanın boynuzu teğet geçti. Şahıs olayı sadece çiziklerle atlattı.

'nın kuzeyindeki Pamplona şehrinde her yıl 6-14 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen ve birçok geleneksel etkinliğin düzenlendiği İspanya'daki Sen Fermin Festivali'nde Cumartesi günü bir matador boğanın darbeleriyle hayatını kaybetmişti. Pazar günkü koşuda ise bir kişi boynuna, diğer bir kişi de koltuk altına aldığı boynuz darbeleriyle ağır yaralanmıştı.
Her yıl düzenlenen festivale eleştiriler de artarak devam ederken "Eğlence adına hayvanları suistimal etmeyi bırakın" şeklinde yorumlar yapılıyor. Hayatını kaybeden matadorun sosyal medya hesabına ise ağır eleştiriler yapıldı. İspanyol matadorun ölümüyle dalga geçen bazı yorumlarda boğaya övgüler yağdırılarak, genç matadorun "cehennemde yanmasını" dilendi.
İspanya'da boğa güreşleri matadorun ölümüyle tartışmalara konu olurken boğa güreşlerine desteğin kesilmesi konusu da gündeme geldi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Boğanın boynuzundan inanılmaz kurtuluş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz