Türkiye'nin en iyi haber sitesi

anında gökyüzünde korkutan görüntü!

’nın Pasifik Okyanusu kıyılarında 8 şiddetinde meydana geldi. Yaşanan depremde ilk belirlemelere göre 5 kişinin öldüğü bildirildi. Deprem anında gökyüzünde oluşan sebebi bilinmeyen parlamalar insanları endişelendirdi.

Amerika Birleşik Devletleri Jeolojik Araştırmalar İdaresi, ilk belirlemelere göre 5 kişinin hayatını kaybettiği 8 büyüklüğündeki in merkez üssünün Pijijiapan kasabasının 100 kilometre güneybatısında ve 35 kilometre derinlikte meydana geldiğini açıkladı.


Pasifik Uyarı Merkezi, Mexico, Guatemala, El Savador, Kosta Rika, Nikaragua, Panama, Honduras ve Ekvator için tsunami uyarısı yaptı. Depremin hissedildiği de binalar sarsılırken, insanlar sokaklara döküldü. Başkentte ise elektrik kesintileri yaşandı. Gece yarısı meydana gelen depremin bir dakikadan fazla sürdüğü belirtilirken, helikopterler ise şehir üzerinde spot lambalarıyla uçtu.


1985'de Meksiko City yakınlarında meydana gelen depremde binlerce kişi hayatını kaybetmişti. 1995 yılında da yine 8 Meksiko City'de 8 şiddetinde deprem meydana gelmişti. ABD kıyıları için tsunami uyarısı yapılmadığı belirtildi. kıyılarında dalgaların 3 metreye ulaşabileceği kaydedildi.
Yeni Zelanda Sivil Savunma ve Merkezi, tsunaminin bölgeye 12 saat içinde ulaşmasının beklendiğini açıkladı.

DEPREM ANINDA GÖKYÜZÜNDEN IŞIK PARLAMALARI OLUŞTU

Deprem anında gökyüzünde oluşan parlamaları insanları endişelendirdi.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Deprem anında gökyüzünde korkutan görüntü!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz