Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da toplu ulaşım durma noktasına geldi

'da çalışma yasa tasarısını protesto eden sendikaların i devam ediyor. Bugün ülke genelinde grev çağrısı yapan sendikalar 2016 organizasyonunu olumsuz da etkiliyor.

Ülkedeki ulaşım ağının tamamını yavaşlatan bu lere uçaklar, trenler, metrolar hatta taksiler bile destek veriyor. 2016 karşılaşmaları için şehir değiştirmesi gereken basın mensupları ve taraftarlar bu grevlerden en çok etkilenen kişiler oldu.
Demiryolu İşletmelerinden (SNCF) yapılan yazılı açıklamaya göre, 10 hızlı trenden biri çalışmayacak, banliyö ve şehirlerarası trenlerin ise üçte biri hizmet vermeyecek şekilde greve katılıyorken ,özellikle Avrupa Şampiyonası dönemine denk geldiği için hızlı tren fiyatları tavan yapmış durumda.
Grev kararı alan başka bir kurum olan Air France pilotları ise Fransız basınına yaptıkları açıklamalarda, grevler nedeniyle bugün beş uçuştan birinin gerçekleşmeyeceğini bildirdi.
Tartışmalara neden olan yasa tasarısının onaylanması halinde, günlük azami 10 saatlik çalışma süresi 12 saate çıkarılacak ve işçi haklarının kaybolacağına inanan sendikalar ,hükümetin tasarıyı geri çekmesini, aksi halde geri adım atmayacaklarını söylüyor.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Fransa'da toplu ulaşım durma noktasına geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz