Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üniversite baskını sona erdi

Pakistan’da bulunan Bacha Khan Üniversitesine düzenlenen saldırının ardından çıkan çatışmada 4 saldırganın öldürülmesiyle baskının son bulduğu bildirildi.

Pakistan'ın kuzey batısındaki Çarseda kentinde bulunan Bacha Khan Üniversitesi'ne silahlı kişiler tarafından saldırı düzenlenmiş, güvenlik güçleri ile saldırganlar arasında çatışma çıkmıştı. Bölgede güvenlik önlemlerinin arttırıldığı ifade edilirken, saatler süren çatışmada 4 saldırganın da öldürüldüğü bildirildi. En az 20 kişinin öldüğü belirtilen saldırıda silah seslerinin son bulduğu kaydedilirken, güvenlik güçlerinin halen üniversite kampüsünde arama yaptığı aktarıldı.
İsminin açıklanmamasını isteyen bir görgü tanığı, iki kez patlama sesi duyduğunu ifade ederek bölgeden yoğun dumanın yükseldiğini gördüğünü söyledi. Zahoor Ahmed isimli bir öğrenci ise, silah seslerinin duyulduğu anda kimya profesörünün öğrencilere binayı terk etmesini söylediğini ardından da profesörün vurulduğunu dile getirdi.
2014 yılında da Çarseda kentine 50 kilometre uzaklıkta bulunan Peşaver'de bir okula saldırı düzenlenmiş, 130'dan fazla kişi hayatını kaybetmişti.
SALDIRIYI TALİBAN ÜSTLENDİ
En az 20 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı Pakistan Talibanı üstlendi. Pakistan Talibanı Sözcüsü Umar Mansur, saldırının Pakistan ordusu tarafından gerçekleştirilen operasyonlara karşılık gerçekleştirildiği ve saldırıların devam edeceğini bildirdi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversite baskını sona erdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz