Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Peygamberimizin, çocuklara olan şefkat ve sevgisi…

Kertenkele dizisi, cami çekimlerinde yer alan, vaaz ve hutbe sahneleriyle her hafta önemli bir konuyu gündeme getirirken, bu hafta ise anlatılacak konuya dair olan sahneyi önce canlandırdı, sonrada olması gereken yaklaşımı, Peygamber efendimizden güzel bir örnekle anlattı. İslam dininin, iyilikle, yumuşak bir dille ve hoşgörü ile olması gerekliliğinin en güzel anlatımının sergilendiği cami sahnesinde, camide koşturup, kendince oyunlar oynayan çocuğa karşı, tepki gösteren cemaatten birisine karşılık Ziya Hocanın, Peygamber efendimiz Hz. Muhammed s.a.s den yola çıkarak verdiği anlamlı mesaj herkese duygu dolu anlar yaşattı. Cami içinde oyunlar oynayan ve muzurluk yapan küçük Sezgin’in davranışlarına tepki gösteren cemaatten birisine karşılık Ziya Hoca, Peygamber efendimizin yaşadığı şu örneği aktardı; “Sevgili Peygamberimiz, namaz kılarken, tam secdede bulunduğu sırada, torunu Hazreti Hasan gelerek sırtına biner. Sevgili Peygamberimiz, çocuk düşmesin diye, eliyle çocuğu tutarak kıyama kalkar. Sonra çocuk hâlâ sırtından inmediği halde rükûa eğilir ve çocuğu, düşmeyecek şekilde yavaşça yere bırakır.”

İstanbul gecelerinin iflah olmaz çapkınlarından olan KERTENKELE aslında zekâsı ve sıra dışı yetenekleri sayesinde bir türlü ele geçirilemeyen profesyonel bir hırsızdır. Mesleki hayatını takıntılı bir şekilde Kertenkele'yi yakalamaya adayan komiser Ünsal'ın tüm çabalarına rağmen Kertenkele izini kaybettirmenin bir yolunu hep bulmuştur. Ta ki boş sanarak kaldığı villada evin sahibi mafya patronu Deli Kenan ile karşılaştığı güne kadar...
Sevgilisinin ihaneti nedeniyle intiharın eşiğine gelmiş olan Deli Kenan, Kertenkele'nin tüm ikna çabalarına rağmen kendisini vurur. Kertenkele, olay yerinden panikle uzaklaşırken polis tarafından köşeye sıkıştırılır. Kertenkele polisten kaçarken yanan bir ev görür ve yakalanma pahasına içeriye girerek küçük bir çocuğu yangından kurtarır. Ama bu kahramanlık Kertenkele'nin özgürlüğüne mal olmuştur. Tutuklanıp cezaevine gönderilir.
Esaret altında yaşamaktansa ölmeyi yeğleyen Kertenkele bir yolunu bulup imam kıyafeti ile polisin ve peşindeki mafyanın elinden kaçarken kendisini şirin bir mahalle camisinde yanlışlıkla imam olarak bulur. Kertenkele sıfır din bilgisi ile imamlık yapmaya çalışırken karşısına gayrimenkul kralı Ekrem Bey'in güzeller güzeli torunu Zehra çıkar. Zehra'ya ilk bakışta âşık olan Kertenkele ise hayatının en büyük soygununa karar vermiştir; hiç kimseyi beğenmeyen bu güzel kızın kalbini çalacaktır. Fakat bilmediği bir şey vardır. Ünsal komiser, Zehra'nın eniştesidir.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Peygamberimizin, çocuklara olan şefkat ve sevgisi…
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz