ARKADAŞINA GÖNDER Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın "Teröre destek verenler yasalarla korunamaz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Memur-Sen Başkanı "Teröre destek verenler yasalarla korunamaz"

A Haber'de yayınlanan Söz Teması programında HDP'lilerin dokunulmazlıklarının kaldırılması konusu tartışıldı. Memur-Sen Başkanı teröre destek veren vekillerin dokunulmazlıklarının kaldırılması gerektiğini söyledi. Yalçın, "Terör destekçileri yasalarla korunursa toplumun devlete güveni sarsılır " diye konuştu.

"TERÖRE DESTEK VERENLER YASALARLA KORUNAMAZ"

'Toplumun vicdanına mahkum olmuş bazı şeylerin yasa vesilesiyle korunması kabul edilebilir bir şey değil. Bir şey bu anlamda terör kapsamına giriyorsa, terörle bağlantılı suçlar kapsamına giriyorsa yasalarla asla korunmamalı. Toplumun vicdanını sarsar, toplumun devlete güvenini sarsar. Dünyanın hiçbir yerinde terörün propagandasını yapan, arabasının bagajında teröre mühimmat taşıyan ya da teröristin cenazesine katılan, 'terörle mücadele sona ' diyen, milletin kürsüsünden devlete hakaret eden insanlar, halkı sokağa çağıran insanlar, 6-8 Ekim olaylarında halkı sokağa davet edip Yasin Börü'lerin ölmesine, 50 tane insanın hayatını kaybetmesine vesile olan insanlar yasalarla korunamaz. Yasalar bu şekilde korumalar yaparsa milletin devlete olan güveni azalır, devletin saygınlığı gider.'

Etiketler:
arkadaşına gönder
4.5.2016

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.