Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pilot havada ambulans istedi

- seferini yapan uçağında uçuş sırasında hastası bir yolcu rahatsızlandı. Yaşanan sağlık sorunuyla ilgili yaptığı anonsla kuleyi bilgilendiren uçağın pilotu, "Diyabet hastası bir yolcumuz rahatsızlık geçiriyor. İndikten sonra öncelik ve ambulans istiyoruz" dedi.

- seferini yapan özel bir havayolu şirketinin uçağında seyahat eden hastası bir yolcu uçuş sırasında aniden rahatsızlandı. Atatürk Havalimanı'na iniş için yaklaşan uçağın kaptan pilotu, Atatürk Havalimanı Kontrol Kulesi ile bağlantı kurarak görevlileri ilgili bilgilendirdi ve iniş için öncelik istedi.

PİLOT ACİL MÜDAHALE İÇİN AMBULANS
Hava trafik kontrolörleri ve uçağın kaptan pilotu arasında yaşanan konuşmalar telsiz konuşmalarına yansıdı. Uçakta yaşanan durumu görevlilere izah eden pilot, "Efendim emergency deklere etmiyoruz, yalnız bir yolcumuz şeker diyabet hastası rahatsızlık geçiriyor. İndikten sonra öncelik istiyoruz ayrıca ambulans istiyoruz" bilgilendirmesinde bulundu. Bunun üzerine gerekli koordinasyonu sağlayan kule görevlileri uçak iner inmez rahatsızlanan yolcu için uçağın altına hemen ambulans gitmesini sağladı.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Pilot havada ambulans istedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz