Binali 'ın köyünde bayram havası

AK Parti Genel Başkanlığı için Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali ’ın aday olarak açıklanması memleketi Erzincan’da büyük bir coşkuya neden oldu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali 'ın genel başkan adayı olarak ilan edilmesinin ardından Yıldırım'ın memleketi Erzincan'ın Refahiye ilçesi Kayı köyünde büyük bir heyecan yaşandı. İlçede esnafından komşusuna kadar kendisini tanıyan herkes büyük bir mutluluk yaşadı.
Ulaştırma Bakanı Yıldırım'ın Genel Başkan ve Başbakan olacak olmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren hemşerileri Yıldırım ile gurur duyduklarını ve böyle bir sonucu beklediklerini söylediler.
Refahiye esnafından Metin Küçük isimli bir vatandaş 'ın genel başkan adaylığının açıklanmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek, "Bu bizim için çok büyük bir sevinç. Gurur duyuyoruz. Çok mutluyum. Ulaştırma Bakanı olduğu dönemdeki 'ye yapmış olduğu büyük hizmetlerin daha da fazlasını yapacağından hiç kuşkumuz yok." dedi.
Refahiye'de işletme sahibi Muhammet Gömlek ise; "Gururluyuz. Vatanımıza milletimize daha iyi olması yönünde desteklerimizi göstereceğiz inşallah. Biz çok şaşırdık. Böyle bir şey beklemiyorduk. Memleketimiz için hayırlı olur inşallah." dedi.
Refahiye ilçesi sakinleri olarak onur duyduklarını söyleyen vatandaşlar, "Bunun daha önceden olmasını bekliyorduk. Ama şimdi oldu elhamdülillah. Şükürler olsun. Ülkemiz ve milletimiz adına aynı şekilde çalışarak, ilerleyeceklerini de biliyoruz."dediler.
Erzincan'ın Refahiye ilçesindeki AK Parti İlçe Başkanı Tacettin Çiftçioğlu Bakan Binali Yıldırım'ın genel başkan adaylığının açıklamasının sevincini yaşadıklarını söyleyerek, "Bizler Cenab-ı Allah'a binlerce kez şükrediyoruz. Cenab-ı Allah bugünleri ilçemize, milletimize, vatanımıza, ülkemize nasip etti. Allah hayırlı uğurlu etsin. Sayın Bakanımızı biz çok seviyoruz. Sayın Bakanımızda ülkemizi, milletimizi, insanlarımızı, ilçemizi çok seviyor. Erzincan'a iki saatliğine bile gelse en azından bir mezarlık ziyareti yaparak, geçmişlerine bir Fatiha okumak için geliyor. Biz bundan çok memnun oluyoruz. Sayın Bakanımızın yaptıkları yapacaklarının teminatıdır. Sonuna kadarda ilçemiz, hükümetimiz yanındadır. Allah yüz bin defa razı olsun. İlçemiz AK Parti döneminde çağ atladı. Kamu binalarıyla, tokisi ile asfaltı ile tamamen farklı bir ortama girdi. O yüzden bizim Sayın Bakanımızın yapacaklarından hiç şüphemiz yoktur. Allah yar ve yardımcısı olsun."dedi.
Refahiye İlçesinde Başbakan Yıldırım'ın hemşehrisi olduğunu ve Alevi kökenli olduğunu belirten Nevzat Sarak isimli bir vatandaş ise; " Bakanımın genel başkan Başbakan olacak olmasından dolayı gurur duyuyorum. Ben kendim Alevi asıllıyım ama devletimin ve hükümetimin yanında her zaman yer aldım ve alacağım. Hükümetimizden gurur duyuyorum. Ben Alevi asıllayım ben çalışan insanların yanındayım. Gurur duyuyoruz. Ne mutlu böyle Türkiye'mizi yöneten insanlarımız gelmiş başa. Allah razı olsun. Türkiye gurur duyuyor. Başbakan Binali Yıldırım Alevi Sünni ayrımı yapmıyor. Her yere her zaman hizmet götürüyor. Refahiye'ye birçok hizmeti var. Yüksek okullar yükseldi Refahiye'de. Hastane, bakımevi gibi sadece Refahi'ye ye değil Türkiye'ye destek olmuştur. Dürüst bir insan olduğundan dolayı her zaman yanında yer alacağız."dedi.
Binali Yıldırım'ın dayısının oğlu olan Kaya Erence ise "Çok mutluyum çok gururlandım. Memleketimize hayırlı uğurlu olsun. Çalışmalarında başarılar diliyorum." dedi.
Başbakan Binali Yıldırım'ın doğum yeri olan Kayı köyü muhtarı Aydın Aşçı ise yaptığı konuşmada; "Hayırlı uğurlu olsun. Bizi onurlandırdı. Kendileri burada doğup büyümüşlerdir. Hanımı da bu köylüdür" dedi.
Başbakan Binali Yıldırım'ın köylüleri ise Başbakan Binali Yıldırım ile yaşamış oldukları anıları anlatarak, Başbakan Binali Yıldırım'ın genel başkan adayı olarak açıklanmasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.
Başbakan Binali Yıldırım'ın komsularından olan bir vatandaş yaptığı konuşmada şu görüşlerde bulundu; "Binali Yıldırım bizim sayılı komşumuzdur. O okulda okurken onun derslerini sormaya gittim. Hoca Hanım dedi ki "neyin oluyor?" akrabam oluyor dedim. Öğretmende bana "sen ona bir şey söyleme. O çok başarılı.2 dersine çalışsın' Dedi. Binali Yıldırım o 2 dersini de verdi ve Teknik Üniversiteyi tutturdu. Allah hayırlı uğurlu etsin. Başarılar temenni ederim."dedi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Binali Yıldırım'ın köyünde bayram havası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz