Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünya ordularının Türk askerleri böyle buluştu!

Efes 2016 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı tatbikatına katılan Amerika Birleşik Devletleri , İngiltere ve ordularında görev yapan 3 Türk kökenli personel vatanlarından binlerce kilometre uzakta da olsalar gelenek görenekleri unutmuyorlar.

Yurt dışında askerlik mesleğini seçtiler. Kader onları kökenlerinin olduğu Anadolu topraklarında buluşturdu. 3 farklı ülke ordusunda görev yapan 3 askeri personel Efes 2016 tatbikatı kapsamında bir araya geldi. Piyade Başçavuş Necati Akpınar Amerikan ordusunda 26 yıldır görev yapıyor.
Efes 2016 tatbikatına katılan Akpınar yabancı ordularda görev yapan Türk kökenli 3 askeri personelden en kıdemlisi.
Akpınar," Ben Ankara'da büyüdüm ,bizim aile Kars'tan gelmiş .Üniversiteyi bitirdim 1984'ten beri Amerika'dayım . Bizim askerlerle çalışmak gurur verici hakikaten gurur duyuyorum " dedi.
Alman ordusunda sözleşmeli onbaşı olarak görev yapan Hakan Keski ise Tekirdağlı gurbetçi bir ailenin oğlu. Keski ise " 'da doğdum. babam 'de doğdular.Evlenirken Almanya'ya taşındılar. 9 yıldan beri askerim mutluyum " diye konuştu.
Helikopter teknisyeni olan Astsubay Çavuş Oğuz Yalvaç ise İngiliz Ordusunda görev yapıyor.
Yalvaç ise duygularını şöyle anlattı:
"Babam Türk Konya'dan ,annem İngiliz Londra'dan .Ben Londra'da doğdum. İngiliz okuluna gittim .Şimdi 4 yıldır asker olarak çalışıyorum ."
Her üç askeri personelde tatbikat nedeniyle vatanlarında olmaktan mutlu olduklarını vurguladılar.
Askerlerden ikisi Galatasayarlı olduğunu biri ise Beşiktaşlı olduğunu söylediler.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya ordularının Türk askerleri böyle buluştu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz