Eğitimli köpeklerinin gösterisi ayakta alkışlandı

’da, Teşkilatı’nın kuruluşunun 177’inci yıl dönümü düzenlenen törende, jandarmanın eğitimli köpeklerinin gösterileri ayakta alkışlandı.

Teşkilatı'nın kuruluş yıl dönümü nedeniyle 'da Jandarma Alay Komutanlığı kutlama töreni düzenledi.Törene; Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay Ekrem Küçükberber, Iğdır İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal, Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Mustafa , diğer protokol üyeleri ve askeri erkan katıldı.
Törende konuşan İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Mustafa Ulus, Jandarma Teşkilatı'nın 177'inci kuruluş yıl dönümünü kutlamanın onurunu ve heyecanını yaşadıklarını belirtti
Başarılarla dolu 177 yıllık köklü bir tarihe sahip Jandarma Genel Komutanlığı kuruluşundan bugüne yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş olduğuna vurgu yapan Ulus, " Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güveniyle kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun takdirini kazanmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak bizler ulusumuzun bize olan bu teveccühünün bilincinde hareket ederek var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azmindeyiz" dedi.
Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman da, jandarma teşkilatının 1839 yılından bu yana nasıl bir gelişim içerinde olduğu görülmekte olduğunu belirterek, "teşkilatımız Emniyet ve sahil güvenlik birilerimiz halkımızın güvenliği ve huzur için 177 yıldır canla başla mücadele vermiştir ve gerektiğinde vatan için ülkemizin bölünmez bütünlüğü için bu uğurda şehit vermiştir. Bu teşkilatımızın bu yöndeki çalışmalarını kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyor, yıl dönümlerini kutluyorum" şeklinde konuştu.
Törende uyuşturucu madde arama köpeğinin uyuşturucu saklanan araçtaki uyuşturucu maddeyi bulması, tütün köpeğinin araçtaki kaçak sigaraları bulması ve itaatlik gösterileri izleyicilerinin büyük beğenisini topladı.
Program askerlerin geçiş törenin ardından; askeri araçlar ve çeşitli silahların yer aldığı serginin gezilmesinin ardından sona erdi. Öte yandan kutlama kapsamında Jandarma İl Komutanlı protokol üyeler, şehit ve gazi aileleri ile askeri personel ile birlikte iftarda da buluştu.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitimli köpeklerinin gösterisi ayakta alkışlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz