Türkiye'nin en iyi haber sitesi

firarisinin inanılmaz değişimi

Antalya'da ekipleri tarafından sabah saatlerinde gözaltına alının firarisi eski 'ın inanılmaz değişimi fotoğraf karelerine yansıdı. Görev yaptığı dönemde daha kilolu ve kısa saçlı olan FETÖ firarisi Karacan'ın 13 aylık dönemde saçlarını uzatıp kilo verdiği, top sakal bırakttığı görüldü. Yakalandığında gözlüklü olan Karacan'ın görev yaparken çekilmiş fotoğrafıyla çok az benzerliğinin bulunması dikkat çekti.

Antalya Emniyet müdürlüğü () ekiplerinin bir süredir fiziki ve teknik takibe aldığı ve bağlantılarını tespit etmeye çalıştığı firari yarbay Karacan bu sabah saatlerinde Güvenlik Mahallesinde düzenlenen operasyonla yakalanmıştı. Karacan'ın üzerinden sahte kimlik ve ehliyet ele geçirilmişti.Karacan'ın sağlık kontrolüne getirilişi sırasında üzerinde İstanbul yazılı bir tişört, ve giydiği görüldü.
15 Temmuz günü Taarruz Helikopter Tabur Komutanı olan , Kara Havacılık Komutanlığı Harekat Merkezini ele geçirerek, sivillerin eylem yaptığı ve yoğunlaştığı yerleri tespit ettikten sonra, taarruz helikopterlerini yönlendirip buraları bombalatmakla suçlanıyor. Karacan'ın "Sivil, asker, polis hepsi düşmanımız. Hedef gözetmeksizin ateş edin" biçimindeki telsiz konuşma kayıtları da, soruşturma dosyalarına yansımıştı.


" girişimi", "anayasal düzeni kaldırmaya teşebbüs" ve "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçlarından aranan Karacan'ın özel bir ekip tarafından Ankara'ya götürüleceği belirtildi.

ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ firarisinin inanılmaz değişimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz