Galip Ensarioğlu "Kürtlerin tek dostu ’dir"

A Haber'de yayınlanan Erkan Tan'ın sunduğu Arka Plan programına konuk olan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, Kürtlerin Batı’ya yakınlaşması ve Emre Uslu'nun 'de PKK'lılar ile aynı safta bulunması hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. “'da, ABD'de Kürtleri yüz üstü bırakır. Kürtlerin tek dostu 'dir.” diyen Ensarioğlu, "PKK'yı öldürüp bitirelim diyen Emre Uslu, şimdi PKK ile aynı safta." diye konuştu.

"RUSYA VE ABD YÜZÜSTÜ BIRAKIR"

Yalancı bahara, Rojava'daki bu statüye kimse aldanmasın. Bugün Ortadoğu'daki bu güç dengeleri, bu savaşlar, bu yapılanma içinde birileri sizi kullanır; da kullanır, Amerika da kullanır. Yarın menfaatleri doğrultusunda anlaşırlar, sizi de orada yüz üstü bırakırlar.

"KÜRTLERİN TEK DOSTU TÜRKİYE'DİR"

Kürtlerin tek bir dostu vardır dünyada: Cumhuriyeti. Kürtlerin tek bir ülkesi vardır: Türkiye Cumhuriyeti. Türkiye'nin, AK Parti hükümetlerine kadar, Türkiye'de bir Kürt sorunu vardı. Türkiye'de Kürtlerin, bir etnik kimliğin var olma sorunu vardı. Resmi devlet ideolojisi haline gelmiş, Kürtleri yok sayan, asimile eden bir yapı vardı. AK Parti'den sonra Kürt sorununun varlığı, Kürtlerin dil ve kimliğinin önündeki yasal engellerin kaldırılması ve Kürt sorununun, şiddet üreten bu sorunun, şiddetten arındırılması ile ilgili barışçıl yöntemlerle ilk defa bir müzakere ve çözüm süreci vardır. Bütün bunları yapan AK Parti'dir. Ama bakıyorsunuz; PKK'nın, HDP'nin tek düşman olduğu AK Parti hükümeti ve bunu başlatan lideri Tayyip Erdoğan'dır.

"EMRE USLU PKK İLE AYNI SAFTA"

Örgütü öldürüp bitirmesi gerektiğini defalarca üst üste yazılar yazarak anlatıyor ve o adam bugün 'Öldürüp bitirmek gerekir' dediği örgütle kol kola.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Galip Ensarioğlu "Kürtlerin tek dostu Türkiye’dir"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz