Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'in hedef olduğu roketlere karşı yeni savunma sistemi

IŞİD’in saldırılarına maruz kalan ’in füze saldırılarından korunması için Türk yapımı "Serhat" ve "Korkut" savunma ve radar sistemleri kurulmaya başlandı.

18 Ocak tarihinden itibaren 'deki IŞİD terör örgütü tarafından 81 roketin atılması sonucu 21 kişinin hayatını kaybettiği, 87 kişinin de yaralandığı 'te, kentin savunması için, "Serhat" ve "Korkut" kurulmaya başlandı Aselsan'ın ürettiği "Korkut" savunma sistemi, yine Aselsan üretimi olan "Serhat" radar sistemiyle birlikte Kilis'e yerleştiriyor.

IŞİD roketlerine karşı Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Fırtına obüsleri ve toplar ile IŞİD mevzileri vurulurken, kente atılması muhtemel roketlerin havada imha edilmesi kent güvenliğinin sağlanması için Aselsan'ın ürettiği hava savunma sisteminin Kilis'e kurulmasına başlandı. "Korkut" adındaki hava savunma sistemi, yine Aselsan tarafından üretilen "Serhat" adlı hava radar sistemi ile birleştiriliyor.

Suriye'den atılacak füzeler, "Serhat" radar sistemince tespit edilip takibe alınacak ve "Korkut" savunma sistemi devreye girerek roket, düşmesine 4 kilometre kala havada imha edilecek.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Kilis'in hedef olduğu roketlere karşı yeni hava savunma sistemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz