ARKADAŞINA GÖNDER Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman "Bildiri dengesiz ve tutarsız"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman "Bildiri dengesiz ve tutarsız"

Güvenlik güçlerinin terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarına 'bildiri' yayımlayarak karşı çıkan akademisyenlere bir tepki de Kadir Has Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Sabah Gazetesi yazarı Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman'dan geldi. A Haber’de yayınlanan Kadraj programına konuşan Kahraman, Bildiriyi 'dengesiz ve tutarsız' olarak nitelendirdi ve "Akademik özgürlüğün sınırı şiddet ve terörün başladığı noktada biter" dedi. "BİLDİRİ DENGESİZ VE TUTARSIZ"
Bu bildiri sorunlu bir bildiri, kim ne derse desin. Ben o bildirinin içeriğine katılırım katılmam bu da benim kendimle ilgili bir şey. Tıpkı onların oturup böyle bir bildiriyi kaleme almaları gibi... Ama Türkiye'de olanlara veya bir bildirinin bu kadar önemli bu kadar çok sayıda akademisyen tarafından imzalanmış bir bildirinin daha dengeli, daha farklı, meselenin diğer boyutlarını birbiriyle mukayese eden bir tarzda çıkmasını ben uygun görürdüm. Bu bildiri bunlardan mahrum bunu açıkça vurgulamak lazım.

"AKADEMİK ÖZGÜRLÜK TERÖRDE BİTER"
Devlet de eleştirilir devlet de hukuki norm olarak da ele alınır ve irdelenir. Dolayısıyla bunları kapsayacak bir özgürlük alanıdır akademik özgürlük alanı. Ama sınırı, daima şiddetin ve terörün desteklenmeyeceği noktadır. Ana mesele akademik özgürlüklerle ilgili olarak budur.
arkadaşına gönder
15.1.2016

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.