12 yaşındaki 'dan 2 gündür haber alınamıyor

’da cezaevindeki annesinin gelmemesi halinde babasına evi terk edeceğini söyleyen 10 yaşındaki küçük kız 2 gündür kayıp.

'nın Kepez ilçesinde ikamet eden 3 çocuk sahibi Necmettin Y.(36) , iki gündür kayıp olan çocuğunun ardından gözyaşı döküyor. Sibel ve Necmettin Yavuz çifti 14 yıllık evliliklerinden Rabia(10), İlayda Şeyma(7) ve Sümeyye Sibel(5) isminde 3 çocuğu dünyaya geldi. Çiftin mutlu geçen evlilikleri Sibel Y.'nin bir alacak verecek meselesi nedeniyle alacağını zorla tahsil etmeye kalkışmasının ardından gasp suçundan cezaevine girince sarsıldı. Anneleri cezaevine giren çocuklar ise babalarıyla birlikte yalnız kaldı.
MARKETE SİMİT ALMAYA GİTTİ, BİR DAHA GELMEDİ
Bu süre içerisinde çocuklarına annelik ve babalık yapan Necmettin Yavuz, dün öğle vakitlerinde markete simit almaya giden 10 yaşındaki kızı Aleyna Rabia'nın bir daha geri dönmemesiyle yıkıldı. Sokaklarda 2 gündür kızını arayan Yavuz, karakola giderek kayıp ihbarında bulundu. Bu süre içerisinde cezaevindeki eşinin son çıkan yasayla serbest kaldığını öğrenen Yavuz, kızının annesiyle birlikte kaçmış olacağından da şüphelendiğini söyledi.
"ANNEM GELMEZSE EVİ TERK EDERİM"
Eşiyle ayrılma kararı aldıklarını da belirten Yavuz, "Kızım öğlen markete gitti geri gelmedi. Eşim daha önce bir olaydan cezaevine girmişti. Yeni yasayla birlikte tahliye oldu. Çıkış yapmış ama bana haber vermedi. Ayrılma kararı almıştık. Çocuğum kaybolunca dünyam yıkıldı. Eşim mi götürdü, başkası mı götürdü, kayıp mı oldu? Bilmiyoruz. Eşime sesleniyorum, çocuğum sendeyse ara beni bilgilendir. En azından içim rahat etsin. Markete simit almaya gitmişti. Her sabah giderdi. İki çocuğumda perişan halde kaldım. Aleyna zeki ve akıllı bir çocuktu. Bana çok düşkündü. 'Baba, gelmezse kaçarım evden. Annemle bir daha kavga etmeyin' dedi. Ondan korkuyorum annesi gelmeyince mi kaçtı acaba. Annesi mi götürdü onu da bilmiyorum. Nereye gideceksin sen küçük çocuksun dedim söz verdim bir daha annesine karışmayacağımı söylemiştim" diye konuştu.
7 yaşındaki İlayda ise annesi ve ablasına duyduğu özlemi bir defter sayfasına resmetti. Bir el çizen küçük İlayda, elin parmakları üzerine de annesinin ve ablasının isimlerini yazdı.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
12 yaşındaki Aleyna'dan 2 gündür haber alınamıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz