Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Biri motosikletiyle diğeri bagajında sahura kaldırıyor

’da yürümenin zor olduğunu söyleyen Ramazan davulcuları pratik yöntemler geliştiriyor. Kimisi motosiklet sepeti üzerinde kimisi ise vatandaşı bagajında sahura kaldırıyor.

"SEPETLİ MOTOSİKLETLE 1 SAATTE VATANDAŞLARI UYANDIRIYORUZ"
lı Ramazan davulcusu Cemal Biçer, 8 yıldır Fatih belde, GAP ve Gültepe mahalle sakinlerini sahura motosikleti üzerinde uyandırıyor. Geceleri yanına kardeşini de alan Biçer, kendi sorumluluğundaki 4 mahalleyi motosikletleri sayesinde bir saatte tamamlıyor.

OTOMOBİL BAGAJINDA SAHURA UYANDIRIYOR
Yöntemiyle diğer Ramazan davulcularından ayrılan başka bir isim ise Şengül... Yürümenin kendisine zor geldiğini söyleyen Şengül, mahalleliyi 2 yıldır kendi aracının bagajında sahura kaldırıyor.
Batman'ın Bahçelievler ve Fatih mahallerinde 2 yıldır vatandaşları sahura 30 yaşındaki ramazan davulcusu Hakan Şengül kaldırıyor. ile tek tek tüm sokakları gezen Şengül, bagajda davul çalarak vatandaşları sahura kaldırıyor.
Gündüz hurdacılık yaparak benzin parasını kazanıp gecede ramazan davulculuğu yaptığını söyleyen Şengül,"Gece 01.00 gibi vatandaşları uyandırmaya başlıyoruz. 1 saat içinde iki mahallede yaşayan tüm vatandaşlarımızı uyandırmak zorundayız. Bu nedenle hızlı ve seri bir şekilde uyandırmak için bu yolu seçtim, arkadaşım Bekir Gezer, araba kullanırken bende bagajın içinde davul çalarak vatandaşları sahura kaldırmaya çalışıyorum. " dedi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Biri motosikletiyle diğeri otomobil bagajında sahura kaldırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz