Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Burun ameliyatı oldu: 3 aydır komada

’de 3 ay önce burnundan ameliyat olan 26 yaşındaki İbrahim Doğan, o günden bu yana komadan çıkamadı. Eşinin ameliyatında ihmal olduğunu iddia eden Fatma Doğan, konula ilgili suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

10 ay önce evlenen 'nin Çivril ilçesinde evlenen İbrahim-Fatma Doğan çifti evliliklerinin 7. ayında sıkıntı yaşadı. 26 yaşındaki İbrahim Doğan, rahat alamadığı gerekçesiyle ameliyat oldu. 13 ocak tarihinde Çivril Devlet Hastanesi'nde gerçekleşen ameliyatın ardından ise İbrahim Doğan, komaya girdi. Ameliyatın ardından bir türlü uyanmayan İbrahim Doğan'ın kalbinin durduğu ve yapılan müdahaleyle yeniden çalıştırıldığı belirtildi. Olayın ardından ambulansla Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'ne götürülen Doğan'ın tedavisi yoğun bakım ünitesinde devam ediyor. Yaklaşık 3 aydır hastanede bulunan yeni evli Fatma Doğan, yaşananlardan dolayı hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.
Eşinin rahat nefes alamadığı için girdiği ameliyattan koma olarak çıktığını kaydeden Fatma Doğan, ''Eşim 13 Ocak tarihinde Çivril Devlet Hastanesi'ne burnundan ameliyat olmak için gitti. Ameliyata sağlam girdi ancak 3 aydır yoğun bakımdan çıkamadı. Bilincinin yerinde olup olmadığı belli değil. Bizi tanıyıp tanımadığını bile anlamıyorum. Çivril'de ameliyatta komplikasyon geliştiği söylendi. Beyine pıhtı atmasından şüpheleniyoruz dediler. Daha sonra bizi ambulansla Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'ne gönderdiler. Biz apar topar bu hastaneye geldik. Beyin felci geçirdiğini söylüyorlar. Makinelerle nefes alıp veriyor. Karnından mamayla besleniyor''dedi.
İyileşme sürecinin uzun olacağının söylendiğini kaydeden Doğan, ''Bu sürecin geçmesinin çok uzun olabileceği söylendi. Genç olduğu için çabuk toparlar dediler. Ben bu olayda kesinlikle ihmal olduğunu düşünüyorum. Başında kimse beklemediğini düşünüyorum. Doktorlar hakkında suç duyurusunda bulunduk. Gereken neyse onu yapacağız. Eşim için elimden geleni yapacağım''dedi.

'KALBİMİN ACISINI ANLATAMAM'
Eşinin yüzüğünü boynunda taşıyan yeni evli Fatma Doğan gözyaşları içinde, '' Kalbimin acısını anlatamam, yüzüğü gördükçe bu acıyı anlatamam. Bizim için çok zor. Ben daha yeni evliyim.Biz daha birbirimize doyamadık. Benim de onun da hayalleri vardı. Bizi ne hale getirdiler. Bana üç ayımı verebilecekler mi doktorlar? Uzun süreçte iyileşecekmiş. Ben dayanabilecek miyim peki. Benim kalbim dayanacak mı?''diye konuştu.
Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Berna Öztürk ise, hastanın bu duruma ameliyatın ardından geldiğini, ameliyatın başarılı geçtiğini söyledi. İhmal olmadığını ifade eden Öztürk, doktorların gerekenleri yaptığını kaydetti.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Burun ameliyatı oldu: 3 aydır komada
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz