Türkiye'nin en iyi haber sitesi

teslim alındı

’den 50 yıl önce kaçırılarak gümrüğünde ele geçirilen ‘’, evine dönüyor. yetkililerinin ’de teslim aldığı tarihi miras, 13 Eylül’de Türkiye’ye nakledilecek.

Antalya'nın Aksu ilçesinde yer alan Perge gerçekleştirilen kaçak kazılarda bulunarak yaklaşık 50 yıl önce na kaçırılan tarihi mirasımız 'ye yetkilileri tarafından, sponsorluğunda 13 Eylül saat 18.00'de nakledilecek.


Çok Ciddi Güvenlik Önlemleri Alındı
Üniversitesinde sergilenmekte olduğu yerden sağlıklı bir şekilde 6 Eylül'de paketlenerek gümrük alanına nakledilen '' Cenevre'deki resmi tatilden etkilendiği için iki gün gümrük deposunda bekletildi. Cenevre Başkonsolosluğunca kargo paketleme ve mühürleme işlemleri tamamlanan 'Herakles Lahidi' Zürih'e götürülmek üzere olan gümrük alanında bekletiliyor.
Kültür ve Turizm Bakanlığının Cenevre'den Zürih'e nakline ilişkin çalışmaları titizlikle sürdürdüğü tarihi mirasımız için çok ciddi güvenlik önemleri de alındı.


Nakli gerçekleştirecek firmayı belirleyen Bakanlık yetkilileri imzalanacak sözleşmenin ardından lahidi en yakın kargo uçuş tarihi olan 13 Eylül'de Türkiye'ye getirecek.

ARKADAŞINA GÖNDER
Herakles Lahidi teslim alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz