Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yok böyle bir

’un ilçesinde usulü lere bir yenisi daha eklendi. Yaklaşık 400 metre uzunluğundaki üst geçidi kullanmak istemeyen vatandaşlar karayolunu kullanarak karşıya geçmeye çalışıyor.

'un ilçesindeki Yıldızlı mahallesinde trafik yoğunluğunu azaltmak için geçtiğimiz aylarda yapımı biten Yonca Kavşağın Sera Gölü'ne çıkan yol güzergahında yaptırılan görenleri şaşırtıyor. Bir süre önce hizmete giren ve yaklaşık 400 metre uzunluğunda inşa edilen üst geçidin düz yol olan kısmından tekerlekli sandalyesi ile üst geçidi kullanmak engelliler, karşı tarafa geçtiğinde aşağıya inmek için merdiven engeli ile karşılaşıyor. Uzunluğu nedeniyle de üst geçidi tercih etmeyen vatandaşlar araçların geçiş güzergahından tehlikeli bir şekilde yolun karşısına geçmeye çalışıyor.
Üstgeçidin daha kısa olması gerektiğini belirten Haydar Mumcu isimli vatandaş, "Böyle bir üst geçit görmedim. Nereden çıkacağımı bilmiyorum. Daha kısa olması lazımdı. Dolmuşa binmek için dünyayı dolaşmam gerekiyor. Bunun gibi uzun olan bir üst geçit daha görmedim" dedi.


Daha önce böyle uzun bir üst geçide rastlamadığını dile getiren Sami Günaydın ise "Çok uzun bir üst geçit. Daha yeni yapıldı hiç çıkmadım ama çıkmakta istemiyorum. Daha kısa olabilirdi. Böyle uzun bir üst geçide daha önce denk gelmedim" ifadelerini kullandı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Yok böyle bir üst geçit
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz