X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Çınarcık Bu Yaz 500 Bin Turist Hedefliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Çınarcık Bu Yaz 500 Bin Turist Hedefliyor

  • Giriş Tarihi: 30.3.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 17:24
YALOVA'NIN ÇINARCIK İLÇESİ BELEDİYE BAŞKANI AVNİ KURT İLÇENİN BU YIL 500 BİN TURİST AĞIRLAMAYI HEDEFLEDİĞİNİ DİLE GETİRDİ. İLÇENİN ALTIN YILINI YAŞAYACAĞINI SÖYLEYEN KURT İLÇEDE EĞLENCENİN DÜZENLENECEK ETKİNLİKLERLE TAVAN YAPACAĞININ ALTINI ÇİZDİ.
Çınarcık Bu Yaz 500 Bin Turist Hedefliyor

’nın Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, ilçenin bu yıl 500 bin turist ağırlamayı hedeflediğini dile getirdi.
Çınarcık yaz aylarına iddialı hazırlanıyor. Belediye Başkanı Avni Kurt, daha şimdiden ilçede yaz planlamalarını yapmaya başladıklarını söyledi. İlçeye bu yıl rekor sayıda turist beklediklerini vurgulayan Kurt, bu sene 500 bin turist beklediklerini vurguladı. İlçenin uzun süreden beri beklediği altın yılını 2015’de yaşayacağını dile getiren Kurt, "Yaza süratle hazırlanıyoruz. Bu yıl ilçede 500 bin civarında turist ağırlamayı planlıyoruz. İlçemiz bu yıl altın yılını yaşayacak. Çınarcık yaz sezonunda belirli dönemlerde eğlencenin doruğa taşınacağı bir yer olacak. Özellikle hafta sonlarında programlar düzenleyeceğiz. Ama en büyük projemiz ağustos ayında tertiplenecek olan Altın Çınar Festivali. Bunun hazırlıklarına daha şimdiden başladık" dedi.
İlçeye gelecek turistlerin tatillerini daha rahat geçirmeleri için belediye olarak çalışmalara hız verdiklerini söyleyen Kurt, "Süren bazı projeler var. Bunlardan birisi dolgu projemiz. Dolgu ile ilgili projeler devam edecek. Yine Poyraz Caddesi’nde geçen sene yapılan yol inşaatında istinat duvarlarımız çöktü. Onların yapılması için de çalışmalara başlıyoruz. Orasının daha sağlıklı ve güvenli bir yer olmasını sağlayacağız. Susuzluğun bu yıl yaşanmasını istemiyoruz. Misafirlerimizin rahat etmesi için gereken ne varsa yapacağız" diye konuştu.