X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yalovalı Yargısından Şehit Savcı Kiraz İçin Ortak Açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

lı Yargısından Şehit Savcı Kiraz İçin Ortak Açıklama

  • Giriş Tarihi: 1.4.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:50
YALOVA ADLİYESİNDE GÖREV YAPAN HAKİM, SAVCI VE YALOVA BAROSUNA BAĞLI AVUKATLAR ADLİYE BAHÇESİNDE ŞEHİT EDİLEN İSTANBUL CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI MEMUR SUÇLARI BÜROSU SAVCISI MEHMET SELİM KİRAZ İÇİN ORTAK BİR BASIN AÇIKLAMASI YAPTILAR.
Yalovalı Yargısından Şehit Savcı Kiraz İçin Ortak Açıklama

Adliyesi’nde görev yapan hakim, savcı ve baroya bağlı avukatlar, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın öldürülmesini kınadı.
Yalova Adliyesi önünde yapılan basın açıklamasına hakim, savcı, avukatlar ve adliye personeli katıldı. Burada grup adına konuşmayı Hakim Fehmi Özdemir yaptı. İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde görevi başındayken şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’a yapılan saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirten Özdemir, “Hukuk devletinin teminatı olan meslektaşlarımıza yönelik saldırıların her türlüsünü Yalova Adliyesi hakim, savcıları, personeli ve Yalova Barosu olarak şiddetle kınıyoruz. Bu tür saldırıların bağımsız Türk yargısını kendi ilke ve değerlerinden ayıramayacağını özellikle belirtmek istiyoruz. Şehit Cumhuriyet Savcımıza Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabırlar diliyoruz. Şehidimizin ruhu şad, mekanı cennet olsun. Türk yargı teşkilatının başı sağ olsun” ifadesini kullandı.