X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Sisi, İslam misyonerliğine soyundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Sisi, İslam misyonerliğine soyundu

  • Giriş Tarihi: 29.6.2009

Seyhan Soylu, ateistleri dine döndürecek bir televizyon şovuna başlıyor. Ancak bir sorunu var: Diyanet imam talebini geri çevirdi

Sisi lakaplı Seyhan Soylu'nun Medya Grup Başkanlığı'nı yaptığı Kanal T'nin Eylül'de başlayacak 'Tövbekâr' adlı yeni programı, Diyanet'ten büyük tepki aldı. Soylu'nun ateistleri 'dine döndürmeye' çalışılacağı programa şimdiye kadar 200 başvuru oldu. Programda görevlendirmek üzere papaz, haham bulunurken, Diyanet İşleri'nin bir türlü 'olur' vermediği için 'imam' bulunamadı.

TEK ŞART ATEİSTLİK

Soylu, bir imam, bir papaz, bir haham ve bir budist rahibin her hafta bir ateisti Allah inancıyla tanıştıracağını söyledi. Program sırasında tövbe edip İslamiyeti seçen ateist Mekke'ye, Hıristiyanlığı seçen Vatikan'a, Museviliği seçen Kudüs'e ve Budizm'i seçen ise Tibet'e gönderilecek. 'Tövbekâr'' programın fikir sahibi Seyhan Soylu, yapımcısı Ayşe Önal, moderatörü ise Gülgün Feyman olacak. Farklı dinlerden din adamlarının, ateistleri ikna etmeye çalışacağı 'Tövbekâr' adlı yarışma, hakkında Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, "Bu vahim bir hata, bir şaklabanlık ve soytarılıktır'' diye konuşmuştu. Soylu, arabasının camına her gün bir broşür yapıştıran Hıristiyan misyonerlerden bıktığı için böyle bir programı hayata geçirmeyi düşündüğünü belirterek, şöyle konuştu: "Bardakoğlu nefsiyle hareket edip, talihsiz bir açıklama yaptı. Ona dava açacağız. Din adamına yakışmadı bu davranış. Nasıl 'Sırlar Kapısı' programı varsa, bu program da evrensel boyutta ateistlere inanç kazandırmak için yapılıyor. Rabbimiz o kadar büyük ki o aşkı ateistlerin içine de koymak istedik. Ateistlere dinimizi sevdiriyoruz diye beni yargılıyorlar. Ben Rabbimi öyle bir aşkla seviyorum ki böyle bir program eleştirileceğine bana teşekkür plaketi vermeleri gerekir." İstanbul Müftüsü Mustafa Çağrıcı ise reyting için inançların kullanılmasına karşı olduğunu belirterek, yarışmaya tepki gösterdi.

kalan karakter 1000

meleza meleza // KİLİS

Dinlerin esası tebliğdir.Allah'ın varlığına birliğine inanmaktır.Tüm insanlar birbirine karşı sorumludur bu konuda.Bilen bilmeyene öğretecek.Allah katında en son dinin İslamiyet olduğu ve son peygamberin HZ.MUHAMMED A.S olduğunu tebliğ etmek görevimiz.Ne işi var papazın hahamın bu konuda.Onlar önce müslümanlığı öğrensinler bence.Ateistlerle çok tartıştım.Gücüm nispetinde iknaya çalıştım ve hepside sıkıştığı noktada konuyu değiştirip kaçmaya çalışıyorlar.Onlara doğruyu öğretmek ve özellkle her bireyin müslümanlığı öğrenmesi ve hayatına uygulaması kurtuluşu için gereklidir.Burda show amacı ve reyting kokusu olduğu açıkça belli.Her konuyu yozlaştıra yozlaştıra BBG , kaynana,kocam size emanet , yemekteyiz gibi proğramlarla ne hale düştüğümüzü ispat ettiğimiz için artık güzel bir amaçta olsa bu kuşkuları taşımak son derece doğal..bırakın herşeyle oynamayı artık.konuyu uzmanları halletsin.TV proğramlarına kutsal değerlerimizi malzeme yapmayalım.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.06.2009 10:39

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.