5 günlük hava durumu
27 Nisan 2010, Salı

Yasemin Dalkılıç'ın kalbi 3 dakika durdu

Yasemin Dalkılıç'ın kalbi 3 dakika durdu
Haberi Dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Dünya rekor denemesi çalışmaları için Antalya'nın Kaş ilçesinde bulunan serbest dalış rekortmeni sporcu Yasemin Dalkılıç, dün saat 11.00'de Kaş ile Meis Adası arasında 120 metre dalış denemesi yaptı. Yukarı çıkarken rahatsızlanan Dalkılıç, 40'ıncı metrede acil yardım balonuyla yukarı fırlatıldı.

'SU BAYILMASI GEÇİRDİM'
Tekneye alınan Dalkılıç'ın ağzı, burnu ve kulağından kan geldi. Nabzı ve solunumu da duran Dalkılıç'a Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) müdahale etti. Suni solunun ve kalp masajı yapılan Dalkılıç'ın kalbi, 3 dakika sonra yeniden çalıştırıldı. Dalkılıç, genel durumu düzeldikten sonra ambulans helikopterle Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi. Hastaneye girerken bilinci açık olan Dalkılıç, "Vurgun mu yediniz" sorusuna "Su bayılması" yanıtını verdi. Dalkılıç, "Sağlık durumum gayet iyi. Vurgun yemedim. Dalış sırasında su baygınlığı geçirdim, su sporlarında olur. Genel kontrol için geldim" dedi. Dalkılıç'ın geceyi hastanede geçirmesine karar verdiklerini belirten Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Abdullah Erdoğan da "Sağlık durumu iyi" dedi.

kalan karakter 1000

ayşeyegen ayşeyegen // ÇANAKKALE

büyük geçmiş olsun,allah'ı sevgili kuluymuş.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 27.04.2010 22:04
MUSTAFA MUSTAFA

DOĞRU

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 28.12.2011 19:41
çobanyıldızı çobanyıldızı // BURSA

büyük geçmiş olsun,gerçekten ciddi bir rahatsızlık geçirmiş umarım bi daha olmaz

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır1
cevapla 27.04.2010 13:19

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.