5 günlük hava durumu
29 Eylül 2010, Çarşamba

köy u ilgi çekiyor

  • Giriş Tarihi : 29.09.2010 14:54:55
  • IHA
Dev köy horozu ilgi çekiyor
Haberi Dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

'in Susurluk ilçesine bağlı Balıklıdere Köyü'ndeki bir evde bakılan 6 kiloluk köy u görenleri hayrete düşürüyor.

Balıklıdere Köyü'ndeki evinde 2 yıldır beslediği ve 'Hasan' adını verdiği u çok sevdiklerini söyleyen Fevziye Özbek, horozun doğal yemler ve ev leriyle beslendiğini ifade etti.

boyutlardaki horozu gören bazı vatandaşlar, yanına yaklaşmaya korkarken, bazıları da horoza olağandan büyük tırnakları batmasın diye çorap giydirip kucağına alarak onu seviyor.

Horoz 'Hasan'ın daha önceki neslinin daha iri olduğunu söyleyen Fevziye Özbek, "Şu andaki ağırlığı 6 kilo gelen Hasan yem haricinde ne verirsek yiyor. Hasan kış aylarında ise daha da ağırlaşıyor. 2 yılda bu kadar büyüyen Hasan'ın bir kaç yıl içinde daha da büyümesini bekliyoruz. Çünkü Hasan'ın babası daha büyüktü. Onu kesmeyi ya da satmayı düşünmüyoruz. Ölene kadar besleyeceğiz. Hasan bizim eğlence kaynağımız haline geldi. Tatillerde beni ziyarete gelen çocuklarım ve torunlarım Hasan'ı seviyor ve onunla hoş vakit geçiriyor" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.