Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lefter 'totem' yapıyor

Giriş Tarihi: 21.5.2011

F.Bahçe'nin "Ordinaryüs" lakaplı efsane futbolcusu Lefter, yarınki Sivas maçı öncesi sadece dua ediyor. Torunu Özlem Katmer, "Uğur getirsin diye maç öncesi yorum yapmıyor" diyor

'nin "Ordinaryüs" lakaplı 85 yaşındaki efsane futbolcusu , Büyükada'daki evinde Fenerbahçe'nin şampiyonluğu için dua ediyor. Hayatı boyunca maç sonuçları hakkında büyük konuşmayan dev çınarın torunu Özlem Katmer, "Dedem erken konuşmayı sevmez. Hele şampiyonluk öncesi hiç fikir beyan etmez, bu onun totemi. Ama duaları Fenerbahçe için, kupayı getirirse çok mutlu olur" dedi. Ocak ayında, Atina'da geçirdiği rahatsızlık sonucu herkesi endişelendiren efsanevi futbolcunun sağlık durumu iyiye gidiyor. Büyükada'daki evinde dinlenen "ordinaryüs", 2 yıl önce Alex'ten aldığı kupa sözünün gerçekleşmesi için dua ediyor.

İKİ HAYAL KIRIKLIĞI, LEFTER'İ SUSTURDU
Şampiyonluk maçı öncesi tahmin yapmasını istediğimiz usta oyuncunun torunu Özlem Katmer şunları söyledi: "Dedem hayatı boyunca erken konuşmayı sevmemiş. Özellikle daha önce iki kez hayal kırıklığına uğradığı için böyle kritik maçlardan önce hiç konuşmaz, bu onun uğuru." Doktorlarının Lefter'e heyecanı yasakladığını da söyleyen Katmer, "Maalesef maçları izleyemiyor. Bu maçı da izleyemeyecek ama biz maç biter bitmez sonucu söyleyeceğiz, inşallah şampiyonluk haberini veririz" dedi. Lefter'le tanışmak istediğini belirten Alex, 2009'da Fenerbahçe dergisinin ekim sayısında yer alan bir röportaj için "Ordinaryüs" ile Büyükada'da bir araya gelmişti. Efsane futbolcunun elini öpen Alex, "Şampiyonluk kupasını aldığımızda kupayla birlikte adaya geleceğim" deyince Lefter'in cevabı, "Siz şampiyon olun, ben gelip o kupayı kaldıracağım. Omuzlarıma alacağım. Ama vaat yetmez, sözünüzü tutun" olmuştu.

NURDENİZ ERKEN / HABER MERKEZİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lefter 'totem' yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz