X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Balıkesir'de hortum faciası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Balıkesir'de hortum faciası

  • Giriş Tarihi: 12.10.2011 15:20 Güncelleme Tarihi: 12.10.2011 20:33

Balıkesir'de yaşanan hortum felaketinin yaraları sarılmaya çalışılırken, köyleri talan eden, bir kişinin ölümüne 10 kiyşinin de yaralanmasına sebep olan hortum cep telefonu ile görüntülendi.

Balıkesir genelinde görülen sağanak yağış ve şiddetli rüzgar özellikle Marmara kıyısı olan Bandırma ve Erdek ile dağlık bölge Dursunbey ilçesinde etkili oldu. Dursunbey'in Hondular köyünde yaşanan ve bütün evleri harabeye çeviren 2'si çocuk 10 kişinin yaralandığı hortum felaketinin bu köyden önce ilçeye bağlı Güğü köyünden geçtiği ortaya çıktı.

Güğü köyünün yakınındaki dağların üzerinde beliren dev hortumun görüntüsü bile dehşet verici. Güğü köyünün yakınından geçen hortumda hayvanlara bakan Alime Atak (68) isimli kadın hortumun yerinden söküp fırlattığı ağacın altında kalarak hayatını kaybetmişti. Güğü ve Kavak köylerinden geçen hortum Hondular köyünde ise evleri, hayvan damlarını yıkıp geçti, araçları ters çevirdi. 10 kişi yaralandı.

İŞTE DEHŞET ANININ GÖRÜNTÜLERİ! - VİDEO İÇİN TIKLAYIN!

GÖRÜNTÜSÜ BİLE DEHŞET VERİCİ

Güğü köyünde ikamet eden bir vatandaşın evin penceresinden fark edip cep telefonu ile görüntülediği hortum gökyüzündeki karabulut kümesiyle birlikte dağların üzerinden hızla ilerliyor. Köye doğru yaklaşan hortumu görünce dehşete kapılan köylüler evlerine girip kapı ve pencerelerini kapatarak felaketin gelip geçmesini beklediler. Felaketin geliyorum dediği Dursunbey'in köylerindeki hasar tespit çalışmaları ise devam ediyor. Bu arada, Güğü köyünde hortumun devirdiği ağacın altında kalarak hayatını kaybeden 4 çocuk annesi Alime Atak'ın cenazesi bugün Güğü köyünde toprağa verildi.