X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kadir İnanır'ın yeğeninden açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'ın yeğeninden açıklama

  • Giriş Tarihi: 28.2.2012 12:14 Güncelleme Tarihi: 28.2.2012 17:26

'ın yeğeni , ünlü oyuncunun olduğu hakkındaki haberlerin abartıldığını söyledi.

Türk sinemasının önemli oyuncularından 'ın yeğeni , dayısının sağlık durumuna ilişkin bazı söylentiler olduğunu hatırlatarak, ''Gazetelerde yazıldığı gibi bir durum yok. Kendisi ameliyatı oldu. Başka bir rahatsızlığı da yok'' dedi.

İnanır, dayısı Kadir İnanır'ın Okmeydanı'ndaki Memorial Hastanesi'nde beyin ve sinir cerrahı Prof. Dr. Yunus Aydın tarafından ameliyat edildiğini söyledi.

Kadir İnanır'ın iki saatlik ameliyatın ardından servise alındığını ve durumunun çok iyi olduğunu belirten Levent İnanır, ''Dayım Kadir İnanır'ın sağlık durumuna ilişkin çeşitli söylentiler çıktı, bazı abartılar yapıldı. Kendisi bel fıtığı ameliyatı oldu. Ondan önce de ciğerlerini biraz üşütmüştü. Halledilemeyecek bir durum değil. Dayımın akciğerinde bir ödem oluşmuş fakat buna kanser diyemeyiz. Daha çok üşütmeden kaynaklı bir durum. Bel fıtığı iyileşince onun da tedavisi yapılacak. Sevenleri ve medya bu olayı biraz abarttı. Şu anda durumu iyi. Başka bir rahatsızlığı da yok'' dedi.

Levent İnanır "Bize kanser lafı çok ağır geliyor" diye konuştu.

İnanır'ın ameliyatını gerçekleştiren doktor: Bel fıtığını temizlemiş olduk. Cuma günü de akciğerlerinde küçük bir operasyon yapılacak

Ünlü oyuncu Kadir İnanır'ı ameliyat eden Beyin ve Sinir Cerrahı Prof. Dr. Yunus Aydın, İnanır'ın bel fıtığı problemi olduğunu ve damarlarındaki kanal darlığı nedeniyle ayak bileğinde güçsüzlük bulunduğunu, bu nedenle bu sabah 2 saat süren bir ameliyat gerçekleştirdiklerini belirterek, ''Cuma günü de akciğerlerinde küçük bir operasyon yapılacak. Akciğerde büyük bir problem yok'' dedi.

İnanır'ın bugün Okmeydanı'ndaki Memorial Hastanesi'nde geçirdiği ameliyata ilişkin basın mensuplarına bilgi veren Aydın, ünlü sanatçının hem arkadaşı hem doktoru olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

''Kadir Bey 2-3 haftadır, akciğer enfeksiyonu geçirmişti. O sırada bizim çok öteden beri takip ettiğimiz özel bir problemi de vardı. Bu, bel fıtığı dediğimiz olay. Aynı zamanda kanal darlığı da ayak bileğinde güçsüzlüğe neden olunca, akciğerdeki enfeksiyonu kontrol ettikten sonra, bel fıtığından ameliyat etme kararı aldık. Akciğerlerindeki olay araştırıldı, çok da önemli olmadığına karar verildi. Benim ameliyat yapmama izin verdiler. Bu sabah, 2 saat süren bir ameliyat yaptık. Hem bel fıtığını temizlemiş olduk, hem de kanalını açtık.''

İnanır'ı az önce kaldırıp yürüttüğünü anlatan Prof. Dr. Aydın, ''Her şey yolunda, hiçbir problem yok. Bu ameliyatlar, biliyorsunuz mikrocerrahi dediğimiz teknikle yapılıyor. Bu nedenle ameliyattan 3-5 saat sonra hastayı kaldırmamız, 4-5 saat sonra da göndermemiz mümkün oluyor. Ancak kendisinin bir de tansiyon sorunu olduğu için onu bugün burada tutacağız'' dedi.

Gazetecilerin, ''Cuma günü bir başka operasyon olacağı yönünde duyum aldıklarını'' belirtmeleri üzerine de Prof. Dr. Aydın, ''Cuma günü de, akciğerlerinde küçük bir operasyon yapılacak. Akciğerde büyük bir problem yok'' cevabını verdi.

Kadir İnanır'ın ''Kanser olup olmadığını'' soran bir gazeteciye de Prof. Dr. Aydın, ''Bu duruma hemen kanser demek doğru değil. Akciğerinde nispeten iyi huylu bir şey çıktı. Eğer ciddi bir şey olsaydı, ameliyat yapmama izin vermezlerdi. Geniş bir olmuş olsaydı biz bu ameliyatı yapamazdık. Çok minik bir şey bulundu, bu yüzden ameliyatını yapabildik. Cuma günü Kamil Kaynak, endoskopik bir operasyonla alacak'' cevabını verdi.

Bir başka gazetecinin, ''İlerisi için bir risk taşıyor mu?'' sorusuna yönelik de Aydın, ''Hiçbir risk taşımıyor. Aynı, bildiğiniz eski Kadir İnanır. Setlere kısa zamanda dönecek merak etmeyin. Orada bir problem yok'' dedi.

Prof. Dr. Aydın, ''Anjiyo yapıldı mı?'' sorusu üzerine de, anjiyo yaptıklarını, her şey pırıl pırıl olduğu için de bugün ameliyatı gerçekleştirdiklerini söyledi. İnanır'ın bugünkü ameliyat nedeniyle bir gün hastanede kalacağını dile getiren Aydın, ''Bizim ameliyatımız için bir gün, Kamil beyin incelemelerine göre de 1-2 gün daha kalabilir'' diye konuştu.

Bir gazetecinin ''Kanser diyebilir miyiz?'' sorusunu da Prof. Dr. Aydın, şöyle cevap verdi:

''Hayır. Akciğerinde korkulan küçük hücreli bir şey olmadığını anlamış olduk. Biliyorsunuz akciğerin bazı kanserlerine ameliyat bile yapılmaz. Bu, küçük bir şey, çıkartılacak. Bir problem yok. Biz, kanser kelimesine genel anlamda tümör diyoruz. O bölgede küçük bir şişlik var. Çok küçük, etrafa yayılmamış. Yapılan çalışmalarda da bir problem olmadı. Onu Kamil Kaynak hocamız halledecek. Hepimize geçmiş olsun.''

kalan karakter 1000

deniz deniz

çok geçmiş olsun....

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 28.02.2012 19:19
Gülüzar Gül Gülüzar Gül

Degerli aktör, büyük gecmis olsun.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 28.02.2012 18:52
kskli kskli

gecmis olsun allahtan acil sifalar dilerim kadir abimize ve sanane oflu sigara veya icki icmis sen kimsiki sen kendine bakAynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 28.02.2012 17:59
Gökçe Gökçe

Kadir İnanırı meğer ne kadar çok seviyormuşum.Gelmiş geçmiş olsun büyük Jön.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 28.02.2012 17:52
oflu oflu

akciger kanserimi ickiyi sigarayi nasil sever biliyormusunuz sen yeterki icki ic sigara ic akciger ve karacigeri hemen gasp eder bir dahada oradan gitmez bundan sonrasi ALLAHIN mucizesi olur yasaman icin ayette var icki icmeyin diye hele sigara aman ALLAHIM kanserin en sevdigi sey

Aynı Görüşte misiniz?
evet17
hayır10
cevapla 28.02.2012 15:16

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.