X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER "Gerizekalı" dediler dereceye girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

"" dediler ye girdi

  • Giriş Tarihi: 23.3.2012 10:49 Güncelleme Tarihi: 23.3.2012 11:47

9 yaşındaki , yazamadığı için '' muamelesi gördü. '' çıkan çocuk, Türkiye genelinde yapılan da 19. oldu.

Yazı yazamadığı için "" muamelesi gören küçük çocuk, "ileri zekasıyla" herkesi şaşırttı. Derslerinden sürekli düşük not aldığından çevresi tarafından dışlanan küçük çocuk, Türkiye genelinde yapılan da 19. oldu.

İstanbul Şişli'de özel bir okula giden (9), anaokulunda sözlü derslerde gösterdiği başarıyı, yazılı derslerde gösteremiyordu. Sözlü anlatımdaki başarısıyla dikkat çeken Meriç, ne zaman sınıfında yazı dersleri olsa okula gitmek istemiyordu. Çünkü arkadaşları kolay bir şekilde yazı yazarken, kendisi bunu başaramıyordu.

Çevresi tarafından, "gerizekalı" olarak anılan Meriç, kendisine yazı yazmayı öğretmek isteyenlere sinirlenip, her şeyi yırtıp atıyordu. Meriç'in ödevlerini ise arkadaşları yapıyordu. Öğretmenler, Meriç'in ailesine, "Bu çocuğu okuldan alın" tavsiyesinde bulundu. Anne Nazlı Akbulut ise oğlu Meriç'in zekasının yaşıtlarına göre üst düzeyde olduğunu fark etti. Anne Akbulut, Şişli Kaymakamlığı'ndaki Rehberlik Araştırma Merkezi'ne başvurdu. Buradan Özel Asya Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'ne eğitime giden Meriç'te, çocuklarda rastalan "öğrenme bozukluğu" tespit edildi.

Kasım ayında başlayan eğitimlere katılan Meriç, kısa sürede önemli başarılar elde etti. Üçüncü sınıfa kadar çevresindekilerin desteğiyle gelen Meriç, ilk dönemdeki seviye izleme sınavında başarısız oldu. Ekim ayındaki sınavda 100 üzerinden 36 alarak son sıralarda kalan Meriç, yazı eğitimleriyle birlikte Mart ayında yapılan sınavda ise 99,7 alarak ye girdi. Meriç, okulunda 2., İstanbul'da 11., Türkiye genelinde ise 19. oldu.

BASKETBOLCU OLMAK İSTİYOR
Zeka testi sınavlarında ortalama "120-130" alan Meriç Akbulut, basketbolu çok seviyor. İyi bir basketbolcu olmayı hayal eden Meriç, koyu bir Fenerbahçe taraftarı olduğu için maçları hiç kaçırmıyor.

EINSTEIN GİBİ
Tıp dilinde, "Disleksi" olarak adlandırılan öğrenme bozukluğunda, okuma ve yazma eksikliği görülüyor. Üstün zekaya sahip çocuklarda da rastlanan bu durumu bazı ünlüler de yaşadı. Einstein, Prens Charles, Madonna, Tom Cruise gibi isimler, Meriç gibi öğrenme bozukluğunu yaşadığı için "gerizekalı" zannedilmiş.

Takvim

kalan karakter 1000

Deniz Deniz

seni gerizekalı yerine koyanlar utansınlar şimdi tebrik ediyorum yanıltmışsın onları

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır1
cevapla 02.11.2012 14:12
Deniz Deniz

KENDİSİNİ TEBRİK EDİYORUM UTANDIRDIN HERKESİ ŞİMDİ SENİ ÖYLE SANANLAR UTANSIN

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 10.05.2012 17:37
Deniz  R Deniz R

ZEKA TESTİ YAPIN BİR DAHA O ŞEKİLDE KARAR VERİN SİZLER ZEKA TESTİ MİSİNİZ DE ANLAYACAKSINIZ:-)

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 11.04.2012 14:47
Deniz  R Deniz R

ÖĞRETMEN KENDİNİ DOKTOR SANMIŞ OLSA GEREK ÇOK ANLARLAR

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 11.04.2012 14:42
Deniz  R Deniz R

DERSTE BAŞARISIZSAN SENİN APTAL OLDUĞUNU SANIYORLAR İNSANLAR ÇOK ÖN YARGILILAR

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 11.04.2012 14:40

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.