ARKADAŞINA GÖNDER Nişanlıdan 'Ermenilerle savaşırsak ilk seni öldürürüm' iddiası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Nişanlıdan 'Ermenilerle savaşırsak ilk seni öldürürüm' iddiası

  • Giriş Tarihi: 6.4.2012

Batman'daki Gümüşörgü Karakolu'nda arkadaşının kurşunuyla vurularak öldürülen er Sevag Şahin Balıkçı'nın nişanlısı Melani Kumruyan, geçtiğimiz hafta mahkemede önemli iddialarda bulundu. Kumruyan, Ermeni gencin karargâhta korkutulduğunu öne sürdü. Kumruyan, 30 Mart'ta İstanbul Hasdal'daki 3'üncü Kolordu Komutanlığı Askeri Mahkemesi'nde ifade verdi. Balıkçı ile 6 yıl birliktelik yaşayan Kumruyan, ifadesinde olaydan yaklaşık 6 ay önce, ekim ve kasım aylarında nişanlısıyla yaptığı telefon konuşmalarını anlatmak istediğini kaydetti. Kumruyan, "Bir telefon görüşmesinde aynı karakolda askerlik yaptığı A. isimli bir arkadaşının, 'Ermenistan ile bir savaş olursa ilk öldüreceğim insan sensin' dediğini anlatmıştı" dedi. Bu kişinin söylediklerinden ötürü Balıkçı'nın korktuğunu fark ettiğini belirten Kumruyan, "Sevag korktuğunu açıkça bana söylemişti. Ben de korkmaması gerektiğini, Ermenistan ile aramızda savaş olsa bile kendisinin de Türk ordusu içinde yer aldığını, bunu söyleyenlerin cahilliğine vermesi gerektiğini belirttim" şeklinde konuştu. Nişanlısının karakolda farklı davranıldığını aktardığını belirten Kumruyan şöyle devam etti: "Ermeni olmasından dolayı aleyhinde konuşulduğunu, imam olan bir arkadaşının kendisine Müslüman olması konusunda telkinde bulunduğunu anlatmıştı. Arkadaşlarının sanki onu bir düşmanmış gibi gördüğünü düşünmüştüm. Yanlış anlaşılmasın herkes Sevag'ı düşman olarak görmüyordu. Kıvanç'ın (sanık) hangi grupta yer aldığını bilmiyorum."

BUGÜN BİLİRKİŞİ KONUŞACAK

Kumruyan, sanık Kıvanç Ağaoğlu ile nişanlısı arasındaki arkadaşlık konusunda ise, "Bildiğim kadarıyla Sevag'da Kıvanç'ın numarası yoktu. Aynı dönemde izne gitmelerine karşın bir hafta geç dönmüşlerdi. Kıvanç, önemli ve üst rütbedeki askerlerden tanıdıkları olduğunu söyleyerek kendisine bir şey olmayacağını söylemiş" yorumunu yaptı. Genç kızın ifadesinde adı geçen ve tanıklar arasında bulunan A.I.'nın ifadesinin tespiti amacıyla İstanbul 1'inci Ordu Komutanlığı Askeri Mahkemesi'ne yazılan talimata ise aradan geçen zaman karşın yanıt verilmediği tespit edildi. Diyarbakır'da 13 Şubat'ta görülen son duruşmada, bu talimata yanıtın beklenmesine karar verilmişti. Balıkçı'nın davası bugün Askeri Mahkeme'nde görülecek. Mahkeme, bilirkişilerin dinlenmesi bakımından önem taşıyor. Bugünkü celsede, bilirkişi Yzb. M.Y., olayın meydana geldiği yerdeki güvenlik önlemleri ve silahların ne şekilde bulundurulmasıyla ilgili raporunu sunacak.

kalan karakter 1000

Süvari Süvari

Askerde bizim bölükte bir Ermeni arkadaş vardı.Ermeniliğinden dolayı ne komutanlardan ne de bizden ona en ufak bi ayrımcılık yapan yoktu.Asıl ayrımcılık ölen Ermeni olunca bunu Irk bağlamında bi soruna dönüştürenler.Askerde olmuyor mu böyle kazalar?Bi tek Ermeni mi ölüyor bu tür kazalarda?Ama içlerinde Türk düşmanlığı olanlar bunu kusmak için hiçbir fırsatı kaçırmıyor görüldüüğü gibi.Neyse biz onları biliyoruz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır4
cevapla 24.04.2012 10:00
türkçü türkçü

geçmişte ermenilerin bizlere yaptıkları ortada, ellerine fırsat geçse aynılarını yapmayacaklarını kim garanti eder, kimse ermenileri melek gibi göstermeye kalkmasın

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır15
cevapla 06.04.2012 12:14
kadiga kadiga

ermeni gencin müslüman olmasi icin telkinde bulunan imama sormak lazim. Seni hristiyan yapalim desek, sen ne hissedersin. Hic olayi bu acidan düsündünmü. sen ve senin gibileri yüce tanrim, kendi kullari olarak tanimiyor. Anlayacagin dilden söyleyeyim, hicbir dine mensup görmüyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet21
hayır5
cevapla 06.04.2012 11:53
guddupayusu guddupayusu

2. hrant vakası na hoşgeldiniz.vay efendim niye öldü vay efendim nasıl oldu her gün gündeme ısıtıp ısıtıp vererek artık heykelini dikerler.tüm bunların vede içerideki işbirlikçilerin asıl amacı ermeni yalanının 100 . yılında TÜRKİYEDEN TOPRAK KOPARTMAK VEDE 100 SENE ÖNCE ÖLENLER İÇİN ŞÖYLE BİR 100 MİLYAR DOLAR TAZMİNAT KOPARTMAK.hey gidi koskoca osmanlı gitmiş topraklar petroller MİSAKI MİLLİ SINIRLARI İÇERİSİNDE BİLE RAHAT YOK.her allahın günü kaşıyın..

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır12
cevapla 06.04.2012 11:50
Vatansever Vatansever

Ermenistan Turkiye ye karsi bu dusmanligi bir kenara biraksa, iki millet degul gibi gecinip gidecek. Ama surekli tansiyonu yuksek tutan Ermenistan.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır6
cevapla 06.04.2012 11:41

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.