Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hastanede bebek alışverişi

Giriş Tarihi: 11.6.2012

Adana'da çocuğu olmayan çift, bir hastane çalışanı kanalıyla 17 yaşındaki annenin bebeğini, kendi üzerlerine geçirdi. Çift için 3 yıla kadar hapis istenirken, sanıklardan Seher G., "Bebek özlemiyle bir hata yaptık" dedi

Adana'da 17 yaşındaki bir annenin hastanede dünyaya getirdiği bebeği, kayıtlarda başka bir kadın doğurmuş gibi gösteren görevli ile bu belgelerle bebeği kendi üzerlerine geçiren çift hakkında, 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Bebek de aileden alınarak koruma altına alındı.

POLİSE İHBAR YAKALATTI

Adana'da, yıllardır tedavi görmelerine rağmen çocukları olmayan 49 yaşındaki Seher G. ile 61 yaşındaki Kadri G. çifti, evlatlık alabilecekleri bir bebek aramaya başladı. Bu arada Adana Kadın Doğum Çocuk Hastanesi'nde çalışan Osman T. aileye, "Arkadaşın biri gayrimeşru doğum yapacak ve bebeği istemiyor. İstersen sen al. Sen doğum yapmışsın gibi gösterelim" dedi. Çift de teklifi kabul etti. Seher G.'nin kimliğini alan Osman T., geçen 17 Ocak'ta hastanede doğum yapan 17 yaşındaki arkadaşının dünyaya getirdiği erkek bebeği, kayıtlara Seher G. doğurmuş gibi geçirdi. Bebeği alan aile de hazırlanan evraklarla, çocuğu kendi nüfuslarına kaydettirdi. Bu arada polisi arayan bir kişi, çocuğun aileye para karşılığı satıldığı ihbarında bulununca olay ortaya çıktı. Polis, yaptığı araştırmada bebeğin yasadışı işlemlerle ailenin nüfusuna kaydettirildiğini belirledi. Bunun üzerine bebek aileden alınarak SHÇEK yetkililerine teslim edilirken, savcılık soruşturma başlattı. Cumhuriyet Savcısı, şu anda başka suçtan cezaevinde olan 25 yaşındaki Osman T. ve bebeği alan aileye, "Çocuğun soy bağını değiştirmek" suçundan, 1 yıldan 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

'EVLADIMIZ GİBİ BAKTIK'
Hakkında dava açılan Seher G., annelik özlemi ile bir hata yaptığını söyleyerek şunları söyledi: "Daha önce çocuk yuvasına evlat edinmek için başvurmuştuk. Bize 4-5 yaş grubundan çocuk alabileceğimiz söylendi. Büyük çocuğa ısınmamız zor olur diye düşündük. İçimdeki bebek özlemi ile bir hata yaptım. Kötü bir niyetimiz yoktu. Bebeğe çok alıştık. Ona el bebek gül bebek bakıyorduk. Kokusunu özledim. Bu davada yargılanacağız ama biz de bebeği yasal yollardan edinmek için dava açacağız."
ARKADAŞINA GÖNDER
Hastanede bebek alışverişi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz