ARKADAŞINA GÖNDER İşte Neşet Ertaş'ın Leyla'sı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

İşte Neşet Ertaş'ın Leyla'sı!

  • Giriş Tarihi: 27.9.2012 16:09 Güncelleme Tarihi: 27.9.2012 16:14

İzmir'de vefat eden ve dün vasiyeti gereği babası Muharrem Ertaş'ın ayak ucuna defnedilen Bozkırın Tezenesi lakaplı Türk halk müziği sanatçısı Neşet Ertaş'ın ailesi ve yakınları, sanatçının mezarını ziyaret ederek dua okudu. Ünlü sanatçının uğruna babasıyla fikir ayrılığı yaşadığı ve adına türkü bestelediği eski eşi Leyla Ertaş da sanatçı için dua etti.

Neşet Ertaş'ın ağabeyi Necati Ertaş, eski eşi Leyla Ertaş, kızı Döne Ertaş, oğlu Hüseyin Ertaş, kız kardeşi Nadiye Ertaş ile abdal geleneğini Kırşehir'de sürdüren akrabaları, sabah erken saatlerde Bağbaşı Mezarlığı'na gelerek Yasin-i Şerif okudu.
Sanatçı için birlikte dua okuyup gözyaşı döken eski eşi ve yakınları, gazetecilerden ziyaretten görüntü alınmamasını istedi.
Sanatçının İbrahim Özdemir isimli arkadaşı da üzerinde 'Neşet' yazılı bir taşı mezarının başucuna bıraktı. Özdemir, sanatçının vasiyeti üzerine taşı köyünün dağlarından getirdiğini belirtti.Türk halk müziği sanatçısı Bayram Bilge Tokel, Neşet Ertaş'ı kelimelerle anlatmanın ve onun dostluğunu kazanmanın çok zor olduğunu dile getirdi.

Kendini usta sanatçıyla tanıştığı için bahtiyar hissettiğini söyleyen Tokel, "Onun dostluğunu kazanmak her faniye nasip olmaz. Konuştuklarımız bana emanet ettikleridir. Şunu söylerdi: 'İnsanlar bu dünyaya bir vazife için gelirler. Vazifesini yaparlar ve giderler.' Neşet Ertaş bu dünyaya gelenlerden Ahi Evran Camii'ni dolduran yüz binlerin şehadeti ile son yolculuğuna gitti. O insanların kardeşliğini, barışı, sevgiyi hayatının merkezine alan birisiydi." ifadelerini kullandı.

Akrabası ve saz ustası Aydın Çekiç ise "O'na ne yaparsak azdır. O bir türkü babaydı, o bir türkü fabrikasıydı, o Neşet Ertaş'tı. Başta Başbakan olmak üzere valimize, milletvekillerimize, bakanlarımıza, Kırşehir'den ve farklı illerden gelen herkese katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Öte yandan sanatçının mezarına sevenlerinin ziyareti devam ederken, baba evinin önündeki çadırda ise taziye ziyaretleri sürüyor.

kalan karakter 1000

mekani cennet olsun   mekani cennet olsun

MEKANI cennet olsun yakinlarina ve sevenlerine yaradanim sabir versin :((((

Aynı Görüşte misiniz?
evet18
hayır0
cevapla 29.09.2012 16:43
aydoss aydoss

mekani cennet olsun tum yakinlarina ve sevenlerine yaradanim sabir versin .

Aynı Görüşte misiniz?
evet19
hayır0
cevapla 29.09.2012 16:41
ayhan ayhan

bozkırın tezenesine allah cc tan rahmet diler kederli ailesinede allah tan sabrı cemil niyaz ederim mekanı cennet makamı yüce olsun neşet ertaş her birimizden bir can idi böyle bir usta gelmez bir daha cenazesine katıldımdım inşaallah en kısa zamanda da kabrini tekrar ziyarete gelecegim

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 29.09.2012 13:30
Insan Insan

Mazlum sen insanligini kaybetmissin..

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 28.09.2012 02:13
tuncay tuncay

Allah Rahmet eylesin. Kişiliği,karakteri ve herşeyden önenimlisi sanatı ile daha gelmeyecek bir insan. Ayrı bir yeri vardı bende çok üzgünüz

Aynı Görüşte misiniz?
evet22
hayır1
cevapla 27.09.2012 22:58

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.