90 metrelik direğin tepesinden inmiyor

Giriş Tarihi: 24.3.2013 21:47 Güncelleme Tarihi: 25.3.2013 16:29
Tekirdağ'da 90 metre uzunluğundaki bir direğe çıkan kimliği belirsiz bir şahıs 36 saattir aşağı inmeye ikna edilemedi. Geceyi direğin tepesinde geçiren şahsı indirmek için çok sayıda ekip seferber oldu.

Edinilen bilgiye göre Tekirdağ'ın merkeze bağlı Seymenli köyünde bulunan bir GSM şirketine ait 90 metrelik baz istasyonu direğine cumartesi saat:12:00 sıralarında kimliği belirsiz bir şahıs çıktı. Direğe çıkan şahsı gören köylüler durumu jandarmaya verdi. Jandarmanın ikna çabası başarılı olmayınca itfaiye ve sağlık ekipleri çağrıldı. Şahsı indirmek için yoğun gayret sarf eden itfaiye ekiplerinin çabası sonuçsuz kaldı.

DONMAMASI İÇİN BATTANİYE VERİLDİ

Aşağı inmeye ikna olmayan ve geceyi baz istasyonunun üzerine geçiren şahsa direğe tırmanan Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri tarafından battaniye verildi. Geceyi direğin üzerinde bulunan tel mazgalın üzerinde yatarak geçiren şahsı ikna etmek için sabah saatlerinde AFAD ekipleri direğe tırmanış gerçekleştirdi. 40 yaşlarında olduğu belirlenen şahıs, AFAD ekiplerinin yarım saatlik ikna çabasına rağmen inmeyi kabul etmedi. Ekiplere kimliği hakkında bilgi vermeyen şahsın, 'Ben buradan inmeyeceğim. İşinize bakın.' dediği öğrenildi.

Konuşmalarında akli dengesinin yerinde olduğu saptanan şahsın diğere niçin çıktığı belirlenemedi. İtfaiye ekipleri şahsın yere atlaması ihtimaline karşı yere branda gerdi. 36 saati aşkın bir süredir direkte bekleyen şahsı ikna etme çabaları devam ediyor. Jandarma ekipleri de kimliği belirsiz şahsın yakınlarına ulaşmaya çalışıyor.

OLAY YERİNDEN GÖRÜNTÜLER...

ARKADAŞINA GÖNDER
90 metrelik direğin tepesinden inmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz