X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 20 yaşındaki kızını 9 kurşunla öldürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

20 yaşındaki kızını 9 kurşunla öldürdü

  • Giriş Tarihi: 25.9.2013 11:22 Güncelleme Tarihi: 25.9.2013 15:34

Osmaniye'ye bağlı Kadirli ilçesinde 20 yaşındaki Emine Fırat babası Müslüm Fırat tarafından öldürüldü. Emine Fırat'ı katleden babası Müslüm Fırat'ın BDP'nin ilçe yöneticisi olduğu belirtildi.

BDP Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada, Osmaniye'ye bağlı Kadirli ilçesinde bir kadın katliamı daha yaşandığı belirtilerek, "20 yaşındaki Emine Fırat babası Müslüm Fırat tarafından 9 kurşunla katledildi. Her gün onlarca kadının katledildiği bu ülkede artık kadın cinayetlerine biz kadınların tahammülü kalmamıştır. Emine Fırat'ı katleden babası Müslüm Fırat'ın partimizin ilçe yöneticisi olması ise, bu katliamı daha da kabul edilemez kılıyor" denildi.

Ataerkil devlet sisteminin özü olan "tahakkümcü" erkek zihniyetinin, namus kavramına sarılarak kadınları baskı altında tutmak için kadın yaşamına ve kimliğine savaş açtığı anlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kadın katliamları, bugün kadınlara yönelik bir savaş durumudur. Aksi takdirde bu kadar kadın cinayeti nasıl açıklanabilir?

Erkek egemen zihniyete bir kez daha sesleniyoruz; nerede olursa olsun, kim yaparsa yapsın, kadına yönelik her türlü şiddet, karşısında Kürt kadınlarını karşılarında bulacaklardır. Emine Fırat'ı katleden babasına ve kadınlara yaşam hakkı tanımayan bütün erkeklere uyarımızdır. Sizlere boyun eğmeyeceğiz, sizleri ve erkek egemen zihniyetinizi mahkûm ettirene kadar mücadelemiz devam edecektir.

Toplumun tüm duyarlı kesimlerine de sesleniyoruz. Bu ülkede her gün beş kadın katlediliyor, bir o kadarı da taciz ve tecavüze uğruyor. Bu insan kıyımına dur deyin.

Kadınlara çağrımızdır. Kadının yaşamına ve iradesine savaş açmış bu katliamcı zihniyetin kurbanı olmaya son verelim. Kendi meşru ve öz savunmanızı sağlayın. Erkekler tarafından katledilmeye boyun eğmeyin.

Barış ve Demokrasi Partisi Kadın Meclisleri olarak, şimdiye kadar, erkek egemenlikli katliamcı zihniyetin ürünü olan kadın katliamlarını kabul etmediğimiz gibi, Emine Fırat'ın katledilmesin de asla kabul etmeyeceğiz. Bu dava kadınlar lehine sonuçlanıncaya kadar takipçisi olacağız."

kalan karakter 1000

eolions eolions

pkk ya katılmadığı için olsa gerek????

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 25.09.2013 19:04
kemal kemal

Bu insanlar için bölge ayrımı yapmayın. ;Osmaniyeyi ne kadar biliyorsunuz. Her kasa içinde çürük domates vardır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet29
hayır18
cevapla 25.09.2013 17:01
neron11 neron11

kızların okutulmadığı,hatta evlat yerine konulmadığı bir bölgeden bahsediyoruz,sizin için onlar siyasetinize alet ettiğiniz figüranlardan başka bir şey değil.

Aynı Görüşte misiniz?
evet59
hayır17
cevapla 25.09.2013 15:41

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.