X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kaya Çilingiroğlu'na hapis şoku
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kaya Çilingiroğlu'na hapis şoku

  • Giriş Tarihi: 9.10.2013 02:01 Güncelleme Tarihi: 9.10.2013 03:33

Kaya Çilingiroğlu hakkında Aziz Yıldırım'a hakaret ettiği iddasıyla "Sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret" suçunu işlediği gerekçesiyle 2 yıl 8 aya kadar hapis cezası için bir iddianame hazırlandı.

Özel bir televizyon kanalında yayınlanan programda Fenerbahçe Spor kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a hakaret ettiği iddiasıyla Kaya Çilingiroğlu hakkında "Sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret" suçunu işlediği gerekçesiyle 2 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Anadolu Adalet Sarayı Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosu tarafından hazırlanan iddianamede, geçen Haziran ayında özel bir televizyon kanalında yayınlanan bir programa konuk olan Çilingiroğlu'nun program sunucusu Simge Fıstıkoğlu ile arasında geçen konuşmaya yer verildi.

İNCELENMESİ LAZIM

İddianamede, programdaki konuşmada Fıstıkoğlu'nun Aziz Yıldırım hakkında "Hakikaten öfke kontrolünü kaybetmiş görünüyor" şeklinde konuştuğu, programa konuk olarak katılan Kaya Çilingiroğlu'nun ise "Tabii programın başında söyledim. Vakadır. İncelenmesi lazım. Aslında doktora gitse belki de alacağı bir raporla belki de şu mevcut önündeki hapis cezasını erteletebilir falan. Ciddi, bunda gülünecek bir şey yok. Zarar veriyor" dediği belirtildi. Fıstıkoğlu'nun programdaki konuşmasını, "Cezai ehliyeti yoktur raporu mu alabilir?" şeklinde sürdürdüğü ifade edilen iddianamede, Çilingiroğlu'nun da, "Hayır. Bilmiyorum. Şimdi adını da koymak istemiyorum buradan ama ciddi söylüyorum. Artık ciddi bir vaka oldu. Kronik bir vaka Türk futbolunun üstünde duran. İnsanlar artık bu tip bir insanı görmek istemiyor" sözlerini sarf ettiği anlatıldı.

ELEŞTİRİ SINIRLARININ ÜSTÜNDE

İddianamede, bu diyalog içerisinde Çilingiroğlu'nun, Yıldırım'a hakaret ettiği ve Yıldırım'ın da Çilingiroğlu'ndan şikayetçi olduğu kaydedildi. Suça konu olan görüntünün izlendiği belirtilen iddianamede, Çilingiroğlu'nun Yıldırım'ın cezai ehliyeti olmadığına dair rapor alabileceği ve Türk futbolu üzerinde kronik bir vaka olduğunu söylemek suretiyle eleştiri sınırlarının üstünde müştekiyi aşağılayıcı bir kasıtla hareket ettiğinin anlaşıldığı kaydedildi.

2 YIL 8 AYA KADAR HAPİS

Kaya Çilingiroğlu'nun 'basın yoluyla hakaret' suçunu işlediği belirtilen iddianamede, 4 aydan 2 yıl 8 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi. Program sunucusu Simge Fıstıkoğlu hakkında ise, sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle hakaret suçundan kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildi.

kalan karakter 1000

Doğrucu Doğrucu

Temiz bir lig için bunların konuşulması gerekiyor.Kaya Bey haklı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 09.10.2013 14:29
şekipcan şekipcan

Ahlaksızların baş köşe edildiği bir ülkede doğruyu söyleyenlerin mahkemesi bile yapılmadan kodese tıkılması sürpriz değildir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır21
cevapla 09.10.2013 09:20
OMBUDSMAN OMBUDSMAN

Bence Kaya ve program arkadaşları da zeka testine tabi tutularak medeni hakları kısıtlanmalı ve toplum içinde kontrollu yaşamaları sağlanmalı. Zeka testlerinden Embesil teşhisiyle çıkacaklarından adım gibi eminim.

Aynı Görüşte misiniz?
evet17
hayır4
cevapla 09.10.2013 08:30
bekir bekir

Babasının ve eski eşinin adıyla tanınan hiç bir özelliği olmayan biri kendini nasıl ön plana çıkaracak

Aynı Görüşte misiniz?
evet19
hayır10
cevapla 09.10.2013 08:21
ozdere ozdere

bence yorumda her hangi bir sorun yok. bunada ceza verilcekse herkes hapse girer.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır14
cevapla 09.10.2013 08:08

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.