X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Müjdeli haberi duyan koştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Müjdeli haberi duyan koştu

  • Giriş Tarihi: 22.10.2013 12:06 Güncelleme Tarihi: 22.10.2013 12:06

Askerlik süresinin kısaltılması askere gidecek olan gençleri sevindirdi. Kasım 2013 celp döneminde silah altına alınacak olan asker adayları askerlik şubeleri önünde uzun kuyruk oluşturdu. Bazı gençler askerliğin kısaltılacağının açıklanması üzerine başvuru yaptıklarını söyledi.

Askerliğin kısaltılacağının açıklanması hem halen vatani görevini yapan hem de askere gidecek olan gençleri sevindirdi. Bakanlar Kurulu kararı ile 1 Ocak'tan itibaren askerlik 12 ay olacak. Bu tarihte 12 ayını doldurmuş olanlar terhis olacak. Kasım 2013 celbi için ise askerlik şubelerinin önünde yoğunluk yaşanıyor. Askerliğin kısaltılmasının da etkisiyle çok sayıda genç vatani görevini yerine getirmek için kuyruğa girdi. Asker adayları askerliğin kısaltılması kararına sevindiklerini söyledi.

Bazıları, 'Askerlik sonunda, ha 12 ay ha 15 ay olmuş.' ifadelerini kullanırken, bazıları da 'Vatan için hayırlısı neyse o olsun.' temennisinde bulundu.

Emir Kesse, 'Uzun dönem de olsa kısa dönem de olsa gideceğiz sonuçta. Kısalması daha iyi oldu. 15 ay uzun bir süre, bir sene normal. Çok gencimiz var.' şeklinde konuştu.

Askerlikle ilgili evrak almak için beklediğini belirten Cemal Yalçınkaya, 18 ay askerlik yaptığını söyledi. Yalçınkaya, askerlik süresinin düşmesinin iyi olduğunu belirtti.

'Allah Tayyip Erdoğan'dan razı olsun.' diyen Sinan Kara, askerliğin kısalacağını duyunca geldiğini ifade etti. Oğlu askerlik işlemlerini tamamlayan Sebahattin Aşçı da oğlunu öperek tebrik etti. Farklı duygular içinde olduğunu ifade eden Aşçı askerliğin kısalmasına da sevindiklerini kaydetti. Aşçı, 'Kendi adıma gönül isterdi ki oğlum daha uzun askerlik yapsın ve vatana daha çok hizmet etsin. Ama büyüklerimizin de bir bildiği vardır.' diye konuştu.

kalan karakter 1000

m.baltacı m.baltacı

kasımda gidecekler için başvuru süresi 15 ağustos 2013 te bitti.şubatta gidecekler içinde 15 kasımda başvuru süresi bitti.şimdi gitmek için başvuranlar askere 2014 ün mayısında gidecekler..2012in kasımında gidenler zaten ocakta terhis olacaklar.15 ayı doldurdukları için.şubatta gidenlere yaradı bu olay...o sıra sevk evrakını almaya gelen erlerin sırasıdır.kalabalığın askerliğin 12 aya düşmesiyle alakası yok...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.10.2013 15:44
ahmet ahmet

kasımda gidecekler için başvuru süresi 15 ağustos 2013 te bitti.şubatta gidecekler içinde 15 kasımda başvuru süresi bitti.şimdi gitmek için baş vuranlar askere 2014 ün mayısında gidecekler..2012in kasımında gidenler zaten ocakta terhis olacaklar.15 ayı doldurdukları için.şubatta gidenlere yaradı bu olay...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.10.2013 15:38

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.