X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Klasik otomobillerle Atatürk'ü andılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Klasik otomobillerle Atatürk'ü andılar

  • Giriş Tarihi: 10.11.2013 12:58

Klasik otomobilciler, ulu önder Musatafa Kemal Atatürk'ün 75. ölüm yıldönümünde Boğaz Köprüsü'nde 'özlem zinciri' oluşturdu. Köprü üzerinde saygı duruşunda bulanan dernek üyeleri, hatıra fotoğrafı çektirdi.

İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği Üyeleri (İKOD), ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 75. yıldönümünde Mecidiyeköy'de buluştu.

İKOD Başkanı Serkan Okay, 'Atamızın aramızdan ayrılışının 75. yılındayız. Günümüzde gittikçe Atatürk ilke ve inklaplarının itibarsızlaştırıldığını görüyoruz. Bundan sonra da 10 Kasım'ı farklı şekilde anmaya odaklı bir hale getirmek istiyoruz. Buna bir tepki gösteriyoruz' dedi.

Boğaziçi Köprüsü'ne doğru hareket eden dernek üyelerinin oluşturduğu araç konvoyuna vatandaşlar da katıldı. Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu saat olan 09.05'te, köprü üzerinden geçmekte Boğaziçi Köprüsü'nde 'özlem zinciri' oluşturan dernek üyeleri, araçlarından inerek saygı duruşunda bulundu. Bazı sürücülerin arabalarından İstiklal Marşı çaldığı görüldü. Saygı duruşunun ardından köprüde hatıra fotoğrafı çektiren dernek üyeleri, yollarına devam etti.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN!