X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Antalya'da kadınlar şiddete karşı yürüdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Antalya'da kadınlar şiddete karşı yürüdü

  • Giriş Tarihi: 25.11.2013 21:56

Antalya'da kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla bir grup kadın protesto yürüyüşü gerçekleştirdi. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü kapsamında, Antalya 25 Kasım Kadın Platformu tarafından kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla yürüyüş düzenlendi. Aydın Kanza Parkı'nda bir araya gelen yüzlerce kadın ellerinde dövizlerle kadına şiddete vurgu yaptı. 'Yaşasın kadın dayanışması', 2 kadın cinayetlerini durduracağız', ' Erkek adalet değil gerçek adalet istiyoruz', ' Ölüm istemiyoruz' sloganları eşliğinde yürüyüşe geçti. Kadınlar ellerinde dövizler ve sloganlarla Güllük Caddesi'nden Cumhuriyet Meydanı'na ulaştılar. Bazı kadınların yürüyüşe slogan yazılı şemsiyeleriyle katılması dikkat çekti. Kadınlar adına basın açıklamasını okuyan İmece Sendikası'ndan Tülay Korkutan, yaşamın her alanında kadına baskı yapıldığını söyledi. Korkutan, kadınlar üzerlerinde oluşturulmaya çalışılan tüm baskı ve ötekileştirme politikalarına karşı alanlarda olduklarını ifade etti. Bir süre daha slogan atıp, halay çeken kadınlar sessizce dağıldı. Yaklaşık 300 kadının destek verdiği yürüyüşe Halkevci Kadınlar, HDK Antalya Kadın Meclisi, İmece Kadın Sendikası, Kadın Danışma Merkezi ve Dayanışma Derneği, Kesk Kadın Meclisi, ÖDP'li Kadınlar ve Üniversite Kadın Kolektifi destek verdi.

kalan karakter 1000

mağdur mağdur

Kadına şiddete karşı olmak lazım tabiki ama şiddetin kadını erkeği olmaz. Her türlü şiddete karşı olmak lazım. Ama 6284 sayılı yasa taraf tutan erkeği direkt suçlayan bir yasa.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 26.11.2013 00:45

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.