X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Annenin 'yoga' feryadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Annenin 'yoga' feryadı

  • Giriş Tarihi: 7.12.2013

İçişleri Bakanlığı'na dilekçe yazan Emine D., "Yoga, kızımı bize küstürdü. İki sene içinde başka biri oldu, kurtaramıyorum" diyerek yardım istedi

İçişleri Bakanlığı'na "Yardımınıza ihtiyacım var" dilekçesi veren Emine D. kızının gittiği yoga dersleri sonrası değiştiğini ve hayatlarının karardığını ileri sürdü. İçişleri Bakanlığı'nın, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne yazdığı ve inceleme başlatılmasını istediği yoga dilekçesinde vahim iddialar yer aldı. "Lütfen dilekçemi dikkate alın gizliliğe dikkat ediyorum çünkü çok korkuyorum. Yardımınızca ihtiyacım var" diyen Emine D. şunları kaydetti:

TOPLUM DEĞERLERİNE TEHDİT
"İstanbul'da yaşıyoruz. 22 yaşındaki kızım 2009'da yoga grubuna dahil oldu. İlk başta sadece sağlık merkezi gibi gidip geliyordu. Sonrasında grup ile birlikte Türkiye'yi gezip lüks otellerde yoga yapmaya başladı. Sonrasında tavırları değişmeye başladı. Yogadan çok hocadan bahsetmeye başladı. Devamlı görüştüğü arkadaşlarından koptu. Kızımızla hiçbir iletişimimiz kalmadı. Babasına, 'Benimle görüşmek istiyorsanız hocam A.M.'nin kitaplarını okumalı söyleşilerini dinlemeli ve yoga yapmalısınız' diyor. İki senede kızım başkası oldu ve kurtaramıyoruz. Aynı gruba giden kızımın arkadaşının annesi de dertli. Öğrencilere hipnoterapi yapılıyor. Felsefelerinde evlilik, çocuk sahibi olma, geleneksel ilişki karşıtı bir hayat tarzı için cesaretlendiriliyor. Kızlar gezilerde hocaya dokunmak, masaj yapmak, yemeklerde yanına oturmak için birbirleriyle kavga ediyorlar. Toplumun bütün değerlerini tehdit ediyorlar."

kalan karakter 1000

stepy stepy

hanım kızın başka sorunları olmalı çünkü yoga hem ruhsal hemde bedenen sağlık kazandırıyor. ben 2 yıldır devam ediyorum yogaya, rahatsızlıklarımdan kurtuldum, sağlığımı kazandım.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.04.2014 01:31
güngör koçer güngör koçer

Biz de yoga yapıyoruz. Masaj da neymiş nereden çıktı böyle çirkin ithamlar. Bu haber çok üzücü endişe verici ve düşündürücü. Hangi kamu kurumu kendisine gelen böyle bir dilekçeyi paylaşır ki. Gözü yaşlı mağdur anne masallardan çok sıkıldı bu toplum. Çevremde herkes bu haberi soruyor. Lütfen bu gerçek dışı habere bir açıklık getirin..

Aynı Görüşte misiniz?
evet27
hayır1
cevapla 12.12.2013 23:41
cevapçı cevapçı

A.M isimli şahıs bir HİNDU tarikatın Türkiye üst düzey sorumlusu olarak geldiği ülkemizde sadece insanları kandırmakla yetinmeyip vergi dairelerini , devletin resmi kurumlarını da kandırıp dolandırmıştır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır31
cevapla 12.12.2013 21:18
güler Akçakent güler Akçakent

Ciddiye alınacak bir haber değil. Yoga yapan kimse böyle şeyler söylemez, neden ve nasıl çıktığı belli değil bu haberin. Yoga tatlı bir şeydir. Bırakınız yapsınlar. bakalım yorumumu yazacaklar mı?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 12.12.2013 20:43
zeliha soyeren zeliha soyeren

Bir sürü insanın uyguladığı ve faydalandığı bir şeyi böyle karalamak, görüş bile almadan yayınlamak biraz kasıtlı olmuyor mu? Benim bu yorumumu da yayınlayacağınızı düşünmüyorum..

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır2
cevapla 12.12.2013 10:56

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.