X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Cenazeye katılamadı tazminat davası açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Cenazeye katılamadı tazminat davası açtı

  • Giriş Tarihi: 19.12.2013

İsim benzerliğinden arabası haciz edilince teyzesinin cenazesine gidemeyen Murat Şener, Adalet Bakanlığı aleyhine 5 bin 300 liralık tazminat davası açtı

Ankara'da yaşayan Murat Şener, 2 Mart'ta teyzesinin vefatı üzerine ailesiyle birlikte Yozgat'ın Sorgun ilçesine gitmek üzere otomobiliyle yola çıktı. İlçeye 15 kilometre kala polisler tarafından durdurulan Şener'in aracına üzerinde yakalama emri ve haciz olduğu gerekçesiyle el konuldu. Yolda mahsur kalarak cenazeye katılamayan Şener ailesi, Ankara'ya otobüsle dönmek zorunda kaldı. Şener Ankara'ya döndüğünde aracın üzerinde 4 adet haciz ve yakalama kararı bulunduğunu öğrendi. Şener yaptığı araştırmalar sonucunda dosyaların borçlusunun kendisiyle aynı ismi taşıyan bir şahsa ait olduğunu öğrenip Ankara'daki ve Kırıkkale'deki icra dairelerine giderek hacizleri kaldırttı. Şener daha sonra avukatı Mehmet Azar aracılığıyla Adalet Bakanlığı'na 300 lira maddi 5 bin lira manevi tazminat davası açtı. Dava dilekçesinde, "Müvekkilim ve ailesi çok sevdiği teyzesinin cenazesine haksız haciz ve yakalama sebebiyle katılamamıştır. Anne yarısı saydığı teyzesine olan son görevini yerine getirememiş olmanın verdiği üzüntüyü ömür boyu yaşayacaktır. Müvekkilim hakkız haciz nedeniyle maddi ve manevi anlamda zarara uğramış olup bunun giderilmesi gereklidir" denildi. Davanın görülmesine Ankara 22. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde başlandı.

kalan karakter 1000

vatandaş vatandaş

dava milyonluk olmalı ki muhatapları işlerini düzgün yapsınlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 19.12.2013 10:03
fvz fvz

devlet bu konularda malesef kendine çeki düzen veremedi. hani tc kimlik vardı hani adrese dayalı kayıt sistemi neden bunlardan faydalanmıyoruz.ana adı baba adı.çapraz kontrol ve kayıt sistemi devletin bekası için önemlidir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 19.12.2013 07:09
Mustafa Mustafa

İnşallah kazanır kardeşimiz

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 19.12.2013 02:48

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.