X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ve Cesur bebek ana kucağında...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ve Cesur bebek ana kucağında...

  • Giriş Tarihi: 15.1.2014

5.5 aylıkken 830 gram doğan, "Öldü" denildikten sonra yaşadığı ortaya çıkan "Cesur bebek", 4 ayın ardından 2 kilo 100 gram ağırlığında taburcu oldu

Konya'nın Kulu ilçesinde öğretmenlik yapan Hürriyet Ağırkaya, 23 haftalık hamile iken sancıları başladı. Geçen eylül ayında Kulu Devlet Hastanesi'ne anne hemen ameliyata alınırken, telaş içinde bekleyen baba Ali Ağırkaya'ya 'Anneyi kurtardık ama bebeği kaybettik' denildi. Yıkılan baba defin işlemlerine başlamaya hazırlanırken bu kez 'Oğlunuz yaşıyor ama ümitlenmeyin' haberi geldi. 5.5 aylık ve 830 gram ağırlığında dünyaya gelen bebek, Konya'ya sevk edildi.

'4 AY BU ANI HAYAL ETTİM'
Özel Medicana Hastanesi Yeni Doğan Yoğun Bakım servisindeki doktorların, 'hayata cesurca tutunuyor' dediği bebeğe 'Cesur' adı verildi. Doğumun ardından 600 grama kadar düşen bebeğe, her gün anne sütü taşındı. 150 kilometre uzaklıktaki anne, biriktirdiği sütünü buzdolabında dondurup otobüsle hastaneye gönderdi. O süt, hemşireler tarafından şırıngayla ağzına damlatılan Cesur bebek, 68 gün sonra solunum cihazından bağımsız olarak nefes almaya başladı. Hastanede tam 4 ay geçiren ve 2 kilo 100 grama ulaşan Cesur bebek önceki gün taburcu oldu. Aylardır bebeğine süt taşıyan anne Hürriyet Ağırkaya, "Şu an bebeğim kucağımda ve 4 ay sonra onun kokusunu hissediyorum. Her gece ettiğim dualar ve doktorlarımızın çabası ile bebeğimiz bugün kucağımızda. 4 ay boyunca çok zor günler geçirdik ancak bebeğimi sağlıklı bir şekilde kucağıma alınca çektiğimiz tüm sıkıntıları unuttuk. 4 ay boyunca bu anı hayal ederek yaşadım" dedi.