ARKADAŞINA GÖNDER Kars'ta katliam gibi saldırı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'ta katliam gibi saldırı

  • Giriş Tarihi: 19.3.2014 09:55 Güncelleme Tarihi: 19.3.2014 17:20

İstatistik Kurumu Bölge Müdürlüğünde yapılan silahlı saldırıda 7 kişi hayatını kaybetti.

Edinilen ilk bilgilere göre, 'ta Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Türkiye İstatistik Kurumu'nda, daha önce kurumda psikolog olarak çalışan bir kişi, 6 kişiyi otomatik silahla ateş açarak öldürdü. Daha sonra saldırgan da intihar etti. Ölenler arasında bölge müdürü Mehmet Tolon'un da bulunduğu öğrenildi.

Polis, geniş güvenlik tedbiri alarak olayla ilgili inceleme başlattı. Kars Valisi Eyüp Tepe, saldırganın isminin Veysi Erim olduğunu belirterek, kurumda psikolog olarak çalıştığını söyledi.KARS VALİLİĞİ'NDEN TÜİK SALDIRISINA YÖNELİK AÇIKLAMA

Kars'ta Bölge Müdürlüğü'nde 7 kişinin ölümüyle sonuçlanan silahsı saldırı olaylı ile ilgili olarak Kars Valiliği'nce yazılı açıklama yapıldı.
Yapılan açıklamada, '19 Mart 2014 Çarşamba günü TUİK Bölge Müdürlüğünde çalışan Veysi Erim saat 08.30 civarında Bölge Müdürlüğü binasına gelerek Bölge Müdürlüğünde çalışan 5 kişi ve Bölge Müdürünü Glock marka tabanca ile öldürdükten sonra intihar etmiştir.

Ayrıca olay esnasında kurumda bulunan 1 çalışan yaralanmış olup hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Veysi Erim, TUİK Bölge Müdürlüğünde Sosyolog kadrosunda çalışan memur olup, psikolojik sorunları ile ilgili tedavi görmekteydi. Bu vahim olayın herhangi bir siyasi ve terör olayı ile ilgisi olmayıp, psikolojik tedavi gören Veysi Erim' in cinnet halinde olayı gerçekleştirdiği değerlendirilmektedir. Görev başında şehit olan personellerimize Allah'tan rahmet yakınlarına sabır ve başsağlığı diler, yaralı olan personelimize acil şifalar dileriz'.

KARS'TA 7 KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ OLAYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Kars İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünce Kars'ta bu sabah 7 kişinin ölümü ve 1 kişinde yaralanmasıyla ilgili açıklama yapıldı. Asayiş Şube Müdürü Hasan Taşgıran, yaptığı açıklamada, olayın şahsın kendisinin yaşamış olduğu psikolojik sorunlardan kaynaklandığını belirtti.

Taşgıran; 'Sabah saat 08.00 sıralarında hepsi TÜİK çalışanı olmak üzere 7 ölümüz var Kars'ta maalesef bunların bir tanesi olayın faili TÜİK Bölge Müdürümüz ile yaşamış olduğu sorun ve sıkıntılar, kendisinin yaşamış olduğu psikolojik problem ve sıkıntılar mütevelli sabahleyin saat 08.00-08.30 gibi kendisinin almış olduğu 3 aylık raporun sonunda bugün çalıştığı yere geliyor. Ve Bölge müdürünün bulunduğu yere gidip önce bölge müdürünü, sonra bölge müdürünün yanında evrak imzalatmak isteyen meslek taşını ve daha sonra diğer bürolarda çalışan meslektaşlarını bir şuur kaybı diyeceğim ben ona elim bir şekilde öldürüyor. Öldürdükten sonra o esnada, o silah sesinden dolayı korkan iki şahıs birisi büronun tuvaletine saklanıyor. Diğeri de fotokopi makinesinin arkasına saklanmak suretiyle kendilerini koruma altına alıyorlar' dedi.

Daha sonra herkesi öldürdüğünü düşünen sanık, intihar ediyor. Elindeki silahla başına ateş etmek suretiyle intiharını gerçekleştiriyor diyen Taşgıran, 'Bunların hepsi aynı katta, o bina komple TÜİK'e ait bina, üçüncü katında Bölge Müdürü'nün olduğu katta hepsi gerçekleşiyor. O esnada alt katta çalışanlar vardı. Biz olaya gittiğimizde önce alt katı sonra üst katı tahliye ettik. Şahıs bölge müdürünün sekreterini ateş etmek suretiyle hafif şekilde yaralıyor. Silahla yaralıyor. Sekreter kendisini zor bir şekilde dışarı atıyor. Kaçmayı başarıyor. Kaçtıktan sonra sekreterin arkasından kapıyı kilitliyor. Biz müdahale ettiğimizde kapıyı kırmak suretiyle içeriye girdik. İçeri girdiğimizde olayı gerçekleştirmişti. Bununla ilgili diğer bahsettiğim iki şahısta, birisini tuvalette, diğerini makinenin arkasında şahısları tespit ettik ve aldık' diye konuştu.

Alt katta bizim girdiğimizde 10 kişi vardı. Bunlardan bir tanesi kaçmayı başarıyor. Bayan. İki tanesi saklandığını ifade eden Asayiş Şube Müdürü Hasan Taşgıran şunları söyledi: 'Olay yerinde 38 tane kovan bulundu. 3 şarjör var. Bir şarjör boş. Bir şarjör de yarı dolu. Olay yerinde sadece kafa değil. Duvarda kapıda, kapı menteşelerinde bu tür yerlerde izler mevcut. Ancak şahıs yakın ateş etmek suretiyle olayı gerçekleştirmiş. Hem bölge müdürünü, hem diğer çalışanlara dışarıda ateş etmiş, yanlarına gelerek ikince kez ateş etmiş. Bununla ilgili biz resmi bir müracaat yok. Bölge Müdürümüzün bize yapılmış her hangi bir müracaatı mevcut değil. Koruma talep etmedi. Resmi olarak koruma talep etmedi. Onu söylüyorum olayın bugün gerçekleştirilmesinin sebebi daha önceden almış olduğu 3 aylık doktor raporunun bugün son günü. Ona istinaden hem başlama yapmak için zannediyoruz. Olay tahkikatı devam ediyor. Bugün o şekilde çalıştığı kuruma geliyor intihar ediyor. "Glock" marka bir silah ruhsatsız. Her hangi bir kişi üzerine kayıtlı değil. Kendi üzerine de kayıtlı değil silah. Kurum içerisinde her hangi bir kişinin yardım ettiğine dair biz her hangi bir şey tespit edemedik. Bununla ilgili bulgu mevcut değil.'

TÜİK'TEN KARS'TA MEYDANA GELEN SİLAHLI SALDIRIYA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından Kars'ta meydana gelen silahlı saldırıya ilişkin bir açıklama yapıldı. TÜİK tarafından yapılan yazılı açıklamada, Kars Bölge Müdürlüğü'nde bugün üzücü bir olayın meydana geldiği belirtilerek, "Kurumumuz çalışanlarından birisi, silahlı saldırıda bulunarak 6 personelimizi öldürmüş, bir personelimizi yaralamıştır. Şahıs daha sonra kendisini vurarak intihar etmiştir" denildi.

SALDIRIDA HAYATINI KAYBEDENLERİN KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kars Bölge Müdürlüğü'ne düzenlenen silahlı saldırıda hayatını kaybedenlerin kimlikleri belirli oldu. Atatürk Caddesindeki TÜİK Kars Bölge Müdürlüğü'nde yaşanan silahlı saldırıda yaşamını yitirenlerin isimler şöyle:

"TÜİK Bölge Müdürü Mehmet Tolon (61), TÜİK Şube Müdürü Osman Ay (49), İdari ve Mali İşler Müdürü Ramazan Haydar (31), veri hazırlama memuru Abdülnaci Çolak (39), istatistik memuru Ahmet Onur Banker (32), anketör Safet Karaçay (29) ve olayı gerçekleştirdikten sonra intihar eden sosyolog Veysi Erim (33)."

Olayda yaralanan ve Kars Devlet Hastanesi'nde tedavisi süren sekreter Neslihan Çelik Koca'nın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Bu arada, TÜİK Kars Bölge Müdürlüğü'ne düzenlenen silahlı saldırıda hayatını kaybedenlerin cenazelerinin otopsi için Erzurum'a gönderileceği kaydedildi.

kalan karakter 1000

sibel sibel

ben İstanbulluyum ve Karsta çalışıyorum .Karsta asla ayrımcılık olmaz Her milletten insan vardır ve doğunun cennetidir.Ben 2 senedir burda çalışıyorum.Dışardan gelip kimse buranın düzenini bozmasın. Utanmadan da kimse katili savunmasın. 6 aile yandı. Küçücük çocuk ve bebekleri vardı.Dışardan gelenler huzur bozuyo bununlada kalmıyo, ocak söndürüyo.Katili savunan vatandaşlar ölenler hepimizin arkadaşıydı ve harika insanlardı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır6
cevapla 20.03.2014 20:59
ümit denli ümit denli

bak sibel sen neyin ne olduğunu bilmiyorsun ve ınsanları bılmeden yargılıyorsun bu kişinin hiç bir saglık yada piskoloji sorunu yoktu gayet senden akıllı idi ve bu kişinin 20 yıllık hayatı boyunca ınsanlara zarardan oteye çok faydası olmuştur şahsen tanıdığım için degil ama senin gibi insanları yola getirmeye çaba gösterirdi her zaman tabi senın gibi okumuş cahıller gunahsız ınsanları sebepsiz yere gunaha sokarlar sen bunlara anlayamazsın...!

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 01.04.2014 18:26
ali ali

kimbilir karslılar ve kurumdakiler adama ne baskılar yaptılarki adam cinnet getirdi? (tabii ne olursa olsun cinayete kadar olay gitmemelidir) vahşetin bahanesi olmaz ama hırsızın hiç mi suçu yok? araştırılmalı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır4
cevapla 20.03.2014 14:24
Mobbing Mobbing

Bana da mobbing uygulaniyor, ve cok ciddi yasiyorum bu nedenle hucrelerimin dahi cok aci cektigini hatirliyorum ama suclu ben oldum, genelde Karslilar birbirini tutuyor disardan gelenlerin isi orada cok zor

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır2
cevapla 20.03.2014 03:54
Akrabalik iliskileri Akrabalik iliskileri

Karsta butun kurumlarda en az 3 kisi akrabadir, birine birsey derseniz 3 kisi birden size saldirir, Kars'ta yasamak ve calismak gercekten cok zordur

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 20.03.2014 03:51
Mobbing Maduru Mobbing Maduru

Ayni ilde bende mobbing yasiyorum ve sonucta sorun yasadigin icin seni sorunlu ilan ediyorlar, orada dag kanunlari gecerli ben bircok yere basvurdum ve sonuc alamadim, hatta savciliga bile basvurdum, bende gitmam yonunde baski goruyorum sonucta kurumda herkes beni sorunlu olarak biliyor, belki KARS icin birseyler yapma vakti gelmistir degilmi VEYSI sesimizi duyurur, akraba iliskilerini ve adam kayirmalarini yapilan mobbingi

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 20.03.2014 03:47
meltem meltem

Veysi beye Allah tan rahmet dilerim.ayrımcılık,kışkırtma,iftira,karalama,kıskançlıktan gözü dönmüş kendini güçlü gören kişilerin yaptıkları itibar zedelemesi, sonucunda adam ın gözünü döndürüp cinnet geçirttiler.İnsanın kişiliğine,itibarına çamur atarsan,ekmeğiyle,ailesiyle oynarsan sonuç bu oluyor.Kürt müş,türkmüş,aleviymiş,yahudiymiş diye çamur atıp haksızlık etmeyeceksin.Allah tan korkmayan insanlar bunu yaparlar.Namaz a gidip o insanın hakkını yemeyece

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 21.03.2014 11:19

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.