X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Dişçiden kara toprağa...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Dişçiden kara toprağa...

  • Giriş Tarihi: 25.4.2014

Kanal tedavisi için gittiği dişçiden yoğun bakıma giren Fatih, 7 aylık yaşam savaşını kaybetti. 16 yaşındaki talihsiz genç, gözyaşlarıyla toprağa verildi

İstanbul'da, kanal tedavisi için gittiği dişçiden yoğun bakıma giren 16 yaşındaki Fatih Karaca, 7 ay süren yoğun bakım savaşını kaybetti. Fatih, 6 Eylül 2013 günü diş tedavisi için özel bir dişçide kanal tedavisi yaptırmaya gitti. Bir süre sonra dişi uyuşmaya başladı. Fatih ve ailesi için kâbus dolu günler işte bu uyuşmadan sonra başladı. Dişçiye tekrar gidip uyuşmadan bahsetti. "Bir şey yok" diye geri gönderildi. Ağız kaslarında kontrol dışı hareketler meydana gelen Fatih, bir kez daha hastaneye başvursa da yine geri gönderildi. Doktordan eve geleli henüz bir saat bile olmamıştı ki Fatih bu kez bayıldı. Aynı hastanenin acil servisine götürülen genç, bir daha hastaneden çıkamadı.

TEŞHİS KONULAMADI
Önce Bakırköy Sadi Konuk Araştırma Hastanesi'ne buradan da Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne nakledilen Fatih, 7 aydır bu hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi görüyordu. Fatih, ilaçların etkisi geçtiğinde vücudunda meydana gelen ağır kasılmaların beyine zarar vermemesi için sürekli uyutuluyordu. Kasılma nöbetlerinin beyindeki hangi hasardan kaynaklandığı ise bir türlü bulunamayan talihsiz genç, yoğun bakımdaki 7 aylık savaşı kaybetti. Dün sabaha karşı tedavi gördüğü Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde vefat eden Fatih, Başakşehir Esad Coşan Camisi'ndeki cenaze namazının ardından defnedildi.

kalan karakter 1000

realist realist

kanal tedavisiyle hastalık arasında bir ilişki bulunamamıştır. aile de diş hekiminden şikayetçi olamıştır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 01.05.2014 15:49
Cahil bir kişi Cahil bir kişi

Haberi ve yorumu yapanların hepsi de dört dörtlük insanlar. Genelde böyle insanlar arabasını park ederken bile 20 hata yapıyor ama doktorları asıp kesiyor diplomasını alıyorlar. İnşallah başınıza kötü bir şey gelir ve doktor bulamazsınız. Başka bu tip insanlara yapacak bir şey yok. Herkes süper doktorlar kötü sadece.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 01.05.2014 15:25
dilek dilek

Şuan aynısı benim başımda diş yerimden uyuşmalar geliyor. ve kanal tedavsi diş çekimi ve dolgu için 3 tüp anestezi ardından. 15 gün yoğun diş ağrısı yaşadım ve ağrının bttiği gün yüz felci geçirdim 15 gün oldu yüksek doz kortizonlarla braz düzldim ancak hala diş tarafımdan uyuşma geliyor. kortizonların etkisi ve ciddi yan etkilerisebebyle sabrediyorum. ve tekrar dr koltuğuna oturmak istemiyorum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 29.04.2014 22:03
Dt Dt

Bilgisiz insanlar topluluğu,
Yapılan lokal anesteziyle böyle bir ölüm arasında bir ilişki kurulmaz. Biraz araştırın sonra yorum yapın.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 28.04.2014 10:33
Dt. Dt.

Aynı yazı içinde hekime dişçi diyen bir yazar ve haberin yarısı var yarısı yok. Gazeteci olma yolunda ilerleyen bir yazarcığın çırpınışlarını görüyoruz. Hastalığın adı otoimmün viral ensefalit, status epilepticus. Yani yapan hekimle alakası olmayan çok nadir bir hastalık.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 26.04.2014 14:55

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.