Katil kayınpedere müebbet isteniyor

Giriş Tarihi: 1.5.2014

Shell & Turcas Kurumsal İletişim Müdürü Yankı Özkan Yıldırır'ı öldüren kayınpederi Kemal Yıldırır hakkında müebbet hapis istemiyle dava açıldı

İstanbul'da Shell & Turcas Kurumsal İletişim Müdürü Yankı Özkan Yıldırır'ı (42) 23 Şubat'ta öldüren kayınpeder Kemal Yıldırır (78) hakkında iddaname hazırlandı. Uzun yıllar İsviçre'de yaşayan ve üç yıl önce dönüp eşi Meryem Yıldırır ile Silivri'de oturan Kemal Yıldırır'ın saldırgan bir kişiliğinin bulunduğu, eşi ile sürekli karakolluk olduğu anlatıldı. Maktulün kocası Orhan Yıldırır'ın annesini İstanbul'a yanına aldığı, Meryem Yıldırır'ın boşanma davası açtığı ve Kemal Yıldırır'ın da bundan oğlu ile gelinini sorumlu tuttuğu belirtildi.

'ÖLDÜRMEYE GELDİ'
İddianameye göre olay günü Silivri'de bir arkadaşından hasta ziyareti bahanesiyle otomobilini alan Kemal Yıldırır, bir ruhsatsız silah da temin ederek oğlunun yaşadığı evin önüne gelip pusu kurdu. Akşam üstü pazar gezmesinden gelen oğlu ile gelinini gören kayınpeder, birkaç metre mesafeden ateş açtı. Olay günü eşini eve dönmesi için ikna etmeye geldiğini öne süren Kemal Yıldırır, oğlunun evinin önündeyken geldiklerini görünce onlara doğru yöneldiğini, gelininin bağırmaya başlaması üzerine kendisini kaybettiğini anlatmıştı. Yıldırır hakkında müebbet ile öldürmeye teşebbüsten 20 yıla kadar hapis talep edildi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Katil kayınpedere müebbet isteniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz