X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Beyin ameliyatına girdi, kör çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Beyin ameliyatına girdi, kör çıktı

  • Giriş Tarihi: 27.5.2014

Lise öğrencisi B.A., Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde yapılan beyin ameliyatı sonrası görme yetisini kaybetti. Yanlışlıkla göz damarının kesildiğini iddia eden B.A. suç duyurusunda bulundu

Lise 2. sınıf öğrencisi B.A.'nın gözleri Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde yapılan beyin ameliyatı sonrası görmemeye başladı. İddiaya göre operasyon sırasında B.A.'nın göz damarları yanlışlıkla kesildi. Artık gözleri görmeyen B.A.'nın sol tarafına da felç indi. B. A.'ya baş ağrısı sebebiyle doktora gittiğinde beyninde tümor olduğu söylendi. Okulu bırakmak zorunda kalan B.A. için kâbus dolu günler Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde yapılan beyin ameliyatı ile başladı. Ameliyatı Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. E. Ö. gerçekleştirdi. Ameliyattan sonra B.A. görme yetisini kaybetti. B.A.'ın sol tarafı da tutmaz oldu. Prof.Dr. E.Ö., aileye bir süre sonra B.A.'nın gözlerinin açılacağını söyledi. Fakat aradan uzun bir süre geçmesine rağmen genç B.'nin gözleri açılmadı. Anne Ayten A. şüphelenerek oğlunu alıp başka doktora gitti. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göz Bölümü ve özel bir göz hastanesi anneye acı haberi verdi. B.A.'nın ameliyat sırasında göz damarlarının kesildiği bir daha da görmesinin mümkün olmadığı söylendi.

BAŞHEKİMDEN ŞOK CEVAP
Ayten A. bu bilgileri edindikten sonra ameliyatı yapan hastanenin başhekimine giderek durumu anlattı. Annenin iddiasına göre Başhekim, "Doktorlarla uğraşma. Sen zararlı çıkarsın. Senden tazminat talep ederler altından kalkamazsın" dedi. Ameliyatı yapan doktora gittiğinde ise, "Oğlun yaşıyor, daha ne istiyorsun" cevabını aldı.

SAKLANDIĞI İDDİASIYLA...
Oğlunun göz damarlarının kesildiği, bunun kendisinden saklandığı iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunma kararı alan Ayten A. bir dilekçe ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na müracaat etti. Ayten A. dilekçesinde, ailece hayatlarının alt üst olduğunu belirterek ameliyat sırasında gerekli özeni göstermeyerek oğlunun gözlerinin kör olmasına sebep olan Prof. Dr. E. Ö. ve diğer sorumlu doktorlardan davacı olduğunu kaydetti.

kalan karakter 1000

mehmet özkan mehmet özkan

Bu ameliyatın tabiatında her türlü komplikasyon var. sağlıklı bir insanı ameliyat etmiyorsunuz. ya da ölüme terkedeceksiniz. haberi veriş biçimi facia. teknik bilgiden yoksun ve provakatif.. göz damarı diye bir şey yok. hiç mi danışmanınız yok. ben bu ekibin yerinde olsam bir daha bu tür ameliyata girmem.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 27.05.2014 08:51
stoch stoch

adalet bakanı olaya el atsın. şu düzeni bir bozun. tamam ameliyat kötü gitmiş olabilir. elbette doktor onu kör etmek istemedi ama neden gizleniyor. bir fidan yok olup gitti. çocuğa maaş bağlanmalı. ayrıca anneyede. suçu bulunan doktorları ve baş hekimi açığa alın yunanistana gönderin orda kasaba ihtiyaç aman doktora ihtiyaç varmış.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 27.05.2014 08:11
nefarkeder nefarkeder

korkmayin bu satilmis doktorlardan !!! bir de insanlarimizi korkutuyorlar !

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 27.05.2014 08:06

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.