Yardım paralarını cebine attı

Giriş Tarihi: 17.7.2014 10:09 Güncelleme Tarihi: 17.7.2014 12:54

Kuşadası’nda yardım amaçlı camide toplanan paraları kendi cebine atarken cemaat tarafından görüntülenen müezzin açığa alındı. Hakkında soruşturma başlatılan Müezzinin Kuşadası Müftülüğü tarafından ilişkisinin kesildiği açıklandı.

Edinilen bilgiye göre, Kuşadası'na bağıl Karaova Mahallesi Özaydın Bayülgen Camii'nde müezzinlik yapan 47 yaşındaki Mehmet Balcı(M.B)'nın, cemaatten namaz sonrası ihtiyaçlar için toplanan yardım paralarını yardım toplanan kutudan değişik defalar cebine attığı anlar, cami cemaati tarafından kamerayla görüntüye alındı. Cami cemaatinin kamerayla elde ettiği görüntülerde, M.B.'nin elindeki karton kutuda biriken paraları önce sayar gibi yaptığı daha sonra bir kısmını da cebine attığı net şekilde görülüyor.Görüntülerin İlçe Müftülüğü'ne teslim edilmesinin ardından M.B hakkında soruşturma başlatıldı. İki müfettiş tarafından yürütülen sorgulamanın ardından müezzin M.B.'nin müftülükle olan ilişkisine son verildi.

Bu arada, Kuşadası Müftüsü İbrahim Türedioğlu, olaya karışan müezzin hakkında soruşturmanın devam ettiğini ve elde edilen görüntüler dahil olmak üzere konunun kendileri tarafından adliyeye sevk edildiğini söyledi.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN!

ARKADAŞINA GÖNDER
Yardım paralarını cebine attı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz