X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bu sahnede her şey gerçek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bu sahnede her şey gerçek

  • Giriş Tarihi: 23.7.2014

Minik Serçe, İstanbul'daki konserinde "Şarkımız vahşice öldürenlerin acizliğine dua olarak gitsin" diyerek 'Tükeneceğiz' şarkısını söyledi. Seyirci Gazze için ağladı

Sezen Aksu'nun önceki akşam İstanbul Harbiye Açıkhava Sahnesi'ndeki konserine, İsrail'in Filistin'de zulmüne sahneden fotoğraflar kullanılarak gösterilen tepki damgasını vurdu. Aksu'nun "Selamlar Olsun" adını taşıyan konserler dizisinin ilki sanatçının 'Tükeneceğiz' şarkısı eşliğinde Filistinli çocukları sembolize eden çocuk fotoğrafları gösterildi. Aksu seyircileri gözyaşları içinde bırakan koreografiyle ilgili "Şarkımız vahşice öldürmeye devam edenlerin acizliğine dua olarak gitsin. İnsan hayvanı çok acı çeken bir hayvandır, çok acı çektik ve daha da çok acı çekeceğiz" dedi. Minik Serçe konserinde Mustafa Ceceli ile birlikte birkaç şarkı da söyledi. Şarkı aralarında yine seyirciyle sohbet etmeyi ihmal etmeyen Aksu yeni albümünde yer vermek istediği 'Acı Biber' adlı parçasının nakaratı için hazırladığı 3 farklı versiyonu seyirciye dinleterek bir seçim yapmalarını istedi. Seyircinin seçtiği nakaratta 'roket mübarek hedefe kilitleniyor' dizesinin olması da dikkat çekti.

3 KONSERİ İPTAL ETTİ

Öte yandan Aksu'nun "Selamlar Olsun" konser serisi kapsamında 22, 23 ve 24 Temmuz'da vermesi planlanan konserler 3 günlük ulusal yas nedeniyle iptal edildi. Konserler ileri bir tarihte yapılacak.