X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yavru köpekler zifte yapıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Yavru köpekler zifte yapıştı

  • Giriş Tarihi: 15.8.2014 10:35 Güncelleme Tarihi: 15.8.2014 11:06

Adıyaman’da asfalt ziftine yapışan 6 adet köpek yavrusundan 4'ü zorlu bir operasyonun ardından kurtarıldı.

Kurtarma esnasında anne köpeğin yavrularının başında çaresiz bakışı ve dakikalarca ağlaması yürekleri dağladı. Adıyaman Belediyesi'nin Göksu Çayı Köprüsü'nün alt kısmındaki asfalt şantiyesinde yavru köpek kurtarma operasyonu gerçekleşti. Şantiye görevlisi tankerlerin altından köpek inlemelerini duyması üzerine yavru köpeklerin zifte yapıştıklarını ve çıkamadıklarını gördü.

Bunun üzerine görevli itfaiye ekiplerine bilgi verdi. İtfaiye ekipleri, itfaiye aracının deposundan mazot boşaltarak, köpekleri yapıştıkları yerden çıkarmak istedi. Ancak bu o kadar kolay olmadı. Ekipler, köpekleri adeta ziftten kazırken, zifte yapışan köpekler uzun süren uğraşlar sonrasında bıçaklar ve tornavidalarla kurtarıldı. Anne köpek ise itfaiye ekiplerinin yavrularını kurtarmasını dakikalarca izledi.

Ziftten kurtarılan yavru köpeklerin yanına gelen anne köpek hem ağladı hem de tek tek yavrularını ağzına alarak sevdi. Anne köpeğin bu davranışı görevlilere 'köpekte olsa anne yüreği' dedirtti.

ZİFTE YAPIŞAN KÖPEKLER BÖYLE KURTARILDIKurtarma operasyonunun ardından 6 adet yavru köpekten 4'ü hayatta kalmayı başarırken, 2 tanesi telef oldu.

İtfaiye görevlisi Ali Çavuş, gelen ihbar üzerine harekete geçtiklerini ve uzun süren uğraşlar sonrasında 6 köpeği ziftten kurtardıklarını ancak 2 tanesinin öldüğünü belirtti. Hayata tutunan köpekler için veteriner hekim çağrıldı.

Ali Çavuş, anne köpeğin yavrularının başında ağlamasını ise, "Anneleri içten içe ağlıyor. Bizim yardım ettiğimizi biliyor. İnsan gibi çocuklarının etrafında dönüyor" diye ifade etti.

Şantiye görevlisi Erhan Yılmaz ise, sesi duyar duymaz itfaiyeye haber verdiğini, annenin yavruların başında ağlamasının ise 'anne yüreği' olduğunu söyledi.