X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Baba hapiste oğlu mezarda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Baba hapiste oğlu mezarda

  • Giriş Tarihi: 19.8.2014

Polis emeklisi baba, kendisine saldırıp boğazını sıkan oğlunu vurdu. 24 yaşındaki Göktürk Göncü hayatını kaybetti, Turan Göncü cezaevine konuldu

Türkiye'de kullanımı her geçen gün yaygınlaşan uyuşturucu, bir aileyi daha çaresizlik içinde bıraktı. İstanbul Bayrampaşa'da ailesi ile beraber yaşayan Göktürk Göncü iddiaya göre lise yıllarından itibaren arkadaşlarıyla beraber esrar-kokain gibi maddeler kullanıyordu. Annesi bir sorun olduğunu hissediyor fakat oğlunun uyuşturucu kullandığını anlamıyordu. Gencin uyuşturucu kullandığı, Taksim'de yakalanmasıyla ortaya çıktı. Ailesinin uğraşları sonucu Bayrampaşa'da bir psikologa gitmeye başlayan genç, tedaviyi sürdürmek istemedi. Uyuşturucudan uzak durması için Viyana'da bir üniversiteye gönderilen Göktürk Göncü sürekli İstanbul'a gelip arkadaşlarıyla görüşmeye devam ediyordu. Oğlunun arkadaşlarıyla buluştuğunda yeniden uyuşturucu kullandığını fark edemeyen aile, sürekli tedirgindi. Annesi Aytül Göncü zaman zaman oğlu ile konuşmaya çalışıyor, oğlunun tekrar hata yapmasını istemiyordu. Fakat oğluyla ne zaman konuşmaya çalışsa ters tepki ile karşılaşıyordu.

SÜREKLİ PARA İSTİYORDU

4 yıl sonra İstanbul'a dönen ve ailesine karşı saldırgan tavırlar içine giren 24 yaşındaki genç, annesinden sürekli para istemeye, alamayınca darp ve şiddet uygulamaya başladı. Annesi durumu yansıtmamaya çalışıyordu fakat Göktürk Göncü babasıyla da sürekli kavga ediyordu. Olay günü Turan Göncü evde yalnız olduğu sırada eve gelen Göktürk Göncü uyuşturucu almak için para isteyip reddedilince evdeki ağır eşyaları babasına fırlattı. Yumruk atmaya, boğazını sıkmaya çalışan oğlunun kendisine zarar vereceğinden çekinen baba, bağırarak komşulardan yardım istedi ama kimse yardıma gelmedi. Göktürk Göncü babasını öldüreceğini söyleyerek mutfağa gitti. Bu sırada polis emeklisi baba Turan Göncü yatak odasında sakladığı beylik tabancasını çıkarttı. Göktürk Göncü yaşanan arbedede vurulup olay yerinde hayatını kaybetti.