X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bir ölüm bir hayat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bir ölüm bir hayat

  • Giriş Tarihi: 10.11.2014 14:36

Isparta'da ağabeyi kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden, yaşadığı acıyla tansiyonu yükselen kişi, kaldırıldığı hastanede erken evre pankreas kanseri olduğunu öğrendi.

Isparta'da kalp krizi geçiren ağabeyinin hayatını kaybetmesinin acısıyla tansiyonu yükselen, bu nedenle kaldırıldığı hastanede muayene edilen kişinin erken evre pankreas kanseri olduğu belirlendi. Hasta, ameliyat edilerek sağlığına kavuşturuldu.

Isparta'da yaşayan 56 yaşındaki Meral Çerçi, Konya'da yaşayan ağabeyinin kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiğini öğrendi. Ağabeyinin ölüm haberiyle tansiyonu yükselen Çerçi, cenazeden bir gün sonra Memorial Antalya Hastanesine kaldırıldı. Burada yapılan tetkiklerden Çerçi'nin pankreas kanseri olduğu ve hastalığın başlangıç aşamasında bulunduğu tespit edildi.

Çerçi, acil olarak hastanenin genel cerrahi bölümü başkanı Prof. Dr. Alihan Gürkan tarafından ameliyata alındı. Kapalı yöntemle yapılan ameliyatla pankreas ve dalağı alınan Çerçi, hastalıktan kurtuldu.

Teşhis konulmadan önce karın ve sırt ağrısı yaşadığını, iştahsızlık ve halsizliğinin bulunduğunu belirten Çerçi, hastalığının erken evrede teşhis edilmesinin büyük bir şans olduğunu anlattı.

Ağabeyinin üzüntüsünü yaşarken böyle bir hastalığının olduğunu fark ettiğini dile getiren Çerçi, kendisini sağlığına kavuşturan doktorlara teşekkür etti.

Ameliyatı gerçekleştiren Prof. Dr. Gürkan ise kapalı cerrahide hastanın vücudunda 4 santimetrelik bir kesi oluştuğunu belirtti.

Bu tür kanserlerde erken teşhisin önemine dikkati çeken Gürkan, hastanın sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi.