X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Öğretmenlere büyük vefa
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Öğretmenlere büyük vefa

  • Giriş Tarihi: 25.11.2014
Öğretmenlere büyük vefa
Öğretmenlere büyük vefa

24 Kasım Öğretmenler Günü İstanbul'da düzenlenen çok sayıda etkinlikle kutlandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İSMEK) öğretmenleri de Grand Cevahir Hotel'de bir araya geldi. Etkinliğe katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın eşi Özleyiş Topbaş, tüm öğretmenlerin, insanların hayatının şekillenmesinde yön verici olduğunu söyledi, "Bu görevi yapan hepinize çok teşekkür ediyorum" dedi.
Beylikdüzü: TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen geceye 3 bine yakın öğretmen ve aileleri katıldı. Katılımcılar, ünlü sanatçı Sevcan Orhan'ın seslendirdiği türkülerle coştu. Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da öğretmenlerle halay çekti.
Kağıthane: Nikâh Salonu'nda düzenlenen etkinlikte öğretmenlerden oluşan koro konser verdi. Günün anlamına yönelik kompozisyon ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödüllendirildiği programda emekli öğretmenlere de plaket takdim edildi.
Güngören: Güngören Kaymakamlığı, Güngören Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa hazırladığı Erdem Beyazıt Kültür Merkezi'ndeki programda öğretmenlerin halk oyunları gösterisi büyük ilgi gördü. Emekli öğretmenlere Hizmet Şeref Belgesi takdim edilirken, stajı biten öğretmenler de öğretmen yeminini okuyarak, mesleğe ilk adımı attı.
Küçükçekmece: Etkinlik kapsamında müzik öğretmenleri meslektaşlarına müzik ziyafeti sunarken, mesleğe yeni başlayan öğretmen adayları için yemin töreni düzenlendi. Belediye Başkanı Temel Karadeniz, depremde hasar gören Öğretmen Evi'nin yenisinin yapılacağını müjdeledi.
Çekmeköy:
Turgut Özal Kültür Merkezi'nde düzenlenen kutlamalarda öğretmen adayları, yemin ederek mesleklerine ilk adımlarını attı.
Tuzla: Belediye tarafından öğretmenlere isme özel hazırlanan ve Tuzla Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde yüzde 20 indirim sağlayan Tuzla Kart, kalem ve veri depolama aygıtı hediye etti.
Kartal: Bülent Ecevit Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda öğretmenler mini konser verdi. Göreve yeni başlayacak olan stajyer öğretmenler ise öğretmenlik yemini etti.